Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Porównanie oryginalnego tuszu z zamiennikiem

Każdy z nas ma drukarkę, do której co jakiś czas należy dokupić toner. I tutaj pojawia się zazwyczaj dylemat jaki toner wybrać oryginalny czy też zamiennik. Wiele osób uważa, że tonery oryginalne są lepsze od zamienników, ale czy to prawda?

Wybór tonera – oryginalny czy zamiennik?

Wiele osób zadajehp laserjet pro m125nw toner sobie pytanie jaki toner kupić do swojej drukarki, oryginalny czy jednak zamiennik, który jest tańszy. Dotyczy to szczególnie przedsiębiorców, którzy jak najbardziej chcą optymalizować koszty druku, ale oprócz kosztów eksploatacji cenią sobie także jakość i niezawodność sprzętu. Cena oryginalnego tonera w dużej mierze zależy od początkowej ceny drukarki. Im tańsza tym cena tonera będzie wyższa, dlatego warto więcej zainwestować w sprzęt drukujący, aby w późniejszym okresie zaoszczędzić na oryginalnych tonerach bo będą one tańsze. Zazwyczaj wybieramy oryginały z obawy przed zamiennikami, ponieważ możemy wtedy stracić gwarancję. Poza tym oryginalne tonery drukują dokumenty czy obrazki w o wiele lepszej jakości niż zamienniki. Sama mam drukarkę i kupuję tylko oryginalny hp laserjet pro m125nw toner. Nie chcę ryzykować z zamiennikami, których nie znam i nie wiem czy będą odpowiednie dla mojej drukarki. Kupując oryginały mam pewność, że są one dopasowane do mojego sprzętu a dzięki temu nie ulegnie on awarii. Oryginalne tonery gwarantują, że moja drukarka będzie mi służyła przez wiele lat i wydrukuje wszystko to co będę potrzebowała.

W wielu przypadkach producenci drukarek odmawiają nam gwarancji i naprawy sprzętu kiedy ulegnie on awarii, ponieważ nie stosowaliśmy się do umowy, w której wyraźnie jest napisane, że do danej drukarki powinniśmy kupować tylko oryginalne tusze. W przypadku wyboru zamienników powinniśmy liczyć się z utratą gwarancji.