Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

nurek

Centrum nurkowe dla dzieci

Wakacje to najbardziej wyczekiwany czas w roku przez dzieci. 2 miesiące beztroski i przerwy od szkoły wydają się być dla nich prawdziwym rajem. Warto jednak zorganizować im aktywnie czas, by nie siedziały w domu, a zdobywały wiedzę, nowe umiejętności i przeżywały wspaniałe przygody.

Warszawa – Centra nurkowe

nurekWielu rodziców wysyła dzieci na obozy, czy kolonie. By połączyć moc wrażeń z aktywnością fizyczną, dobrą propozycją będzie obóz nurkowania. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim obóz powinno organizować profesjonalne centrum nurkowe. Do takiego miejsca może przyjść każdy. Centrum nurkowe to miejsce dla całkowitych nowicjuszy, oraz doświadczonych nurków. Wykwalifikowana kadra obierze indywidualny plan dla każdego z osobna, przygotowane są także specjalne kursy PADI. Co to takiego? PADI to Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania, które wprowadziło łatwy i bezpieczny system szkolenia o wysokich standardach. Ponad 70 procent certyfikatów nurkowych na świecie to certyfikaty PADI. Kursy PADI to jeden materiał szkoleniowy na całym świecie, dzięki czemu panują jedne, ogólnie obowiązujące zasady, a naukę możemy kontynuować w każdym miejscu na świecie. Do wyboru są kursy typu Open Water Diver, czyli dla chcących rozpocząć nurkowanie, Divemaster – kurs dla zaawansowanych nurków, czy Rescue Diver, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat bezpieczeństwa nurkowania. Każde profesjonalne centrum nurkowe powinno posiadać serwis nurkowy. Zajmuje się on nie tylko naprawą sprzętu, ale także oczyszczaniem, regeneracją. Bardzo ważną czynnością, którą powinien zajmować się serwis nurkowy jest czyszczenie butli nurkowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ butle mogą rdzewieć przez przyspieszony proces utleniania lub przedostanie się wody do wnętrza butli, co w efekcie doprowadzi do trwałego uszkodzenia butli. Czyszczenie butli nurkowych zapobiega takim sytuacjom, dzięki czemu butla,z której oddychamy posiada znów odpowiednią jakość i czystość.

Przed wysłaniem dziecka na obóz nurkowania należy wyposażyć je w niezbędny sprzęt i podstawową wiedzę na temat tego sportu.