Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Domek letniskowy z bali

Zawsze kochałam morze i jeździłam na wakacje do różnych miejscowości nadmorskich. Lubiłam opalać się na plaży, pływać w morzu i cieszyć się słońcem. W końcu postanowiłam o wybudowaniu domku letniskowego nad morzem, dzięki temu miałabym własną bazę wypadową. Koszty na pewno się zwrócą, noclegi w sezonie są bardzo drogie.

Dom z bali z ładnym widokiem

domy z bali z sosny mazurskiejNa początku myślałam o domku murowanym, takim jak na ogródkach działkowych. Domek ma dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. Mi więcej nie trzeba. Jednak jak rozmawiałam z firmą budowlaną która mogłaby to zrobić to oni odradzali mi ten pomysł. Powiedzieli, że nad morzem o wiele lepiej sprawdzą się domy z bali z sosny mazurskiej. Drewno lepiej zachowuje się w morskim klimacie, który jest mimo wszystko dosyć chłodny, wietrzny i wilgotny. Ponoć drewno posiada niesamowite właściwości izolacyjne, a im chłodniej jest tym lepiej izoluje. Skoro fachowcy twierdzą, ze domy z bali są lepsze niż te murowane to na pewno warto skorzystać z ich rad. Wybierałam zatem z projektów domów drewnianych. Na szczęście trafiłam na bardzo dobre biuro projektowe gdzie znalazłam coś, co mi odpowiadał. Działkę wcześniej znalazłam, więc mogłam od razu przejście do umawiania się z firmą deweloperską. Domek faktycznie powstał bardzo szybko więc jeszcze tego samego roku mogłam wybrać się tam na wakacje. Wykończyłam go minimalistycznie, bo nie musiałam mieć dużo rzeczy. Wysiadłam też trawę dookoła. Zastanawiam się też nad jakimś drzewek lub krzewami.

Chciałabym się jakoś odgrodzić od otoczenia, ale najlepiej nie płotem tylko jakimś ładnym żywopłotem. Wtedy mój domek z bali na pewno będzie idealnym miejscem do spędzania tam ciepłych, letnich dni na wakacjach. Na pewno każdy chciałby mieć taki drewniany domek letniskowy.