Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Gdzie w Gliwicach udać się na masaż?

W stanach pourazowych, powypadkowych i wadach postawy wykorzystywana jest nie tylko tradycyjna rehabilitacja z ćwiczeniami. Razem z nimi wykorzystywane są też inne techniki rehabilitacji. Rehabilitant do każdego typu schorzenia dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń i wszelkie inne metody rehabilitacyjne, które mogą przynieść efekty.

W Gliwicach znajdziemy dobrego masażystę

masaż gliwiceZ tego zabiegu mogą również korzystać osoby po wylewach, udarach mózgu i w przypadku zaniku mięśni. Pomoże również osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa i pleców. Masaż rehabilitacyjny to rodzaj masażu leczniczego. Specjalistów zajmujących się jego wykonywaniem znajdziemy również na Śląsku. Jeśli tym czego szukamy jest masaż Gliwice oferują wiele gabinetów i ośrodków, gdzie do znajdziemy. Każdy masaż polega na mechanicznym działaniu na powłoki skórne, mięśnie, torebki i więzadła stawowe. Jego skutkiem są zmiany i reakcje w organizmie pacjenta. Posiadają one charakter miejscowy i ogólny. Te pierwsze to zmiany powstające bezpośrednio w miejscu masowania tkanki. Drugie zaś dotyczą odruchów wywołanych w układach: krążenia, nerwowym, wewnątrzwydzielniczym. Usprawniają układ ruchu, wspomagają tkankę łączną oraz zakończenia nerwowe na skórze. Osoba będąca po urazach, albo często w niedowładzie poszczególnych elementów czy całego ciała, ma szansę powrócić do zdrowia bądź odzyskać sprawność właśnie dzięki technikom masażu leczniczego.

Często podczas zabiegu rehabilitant wykorzystuje nie tylko swoje ręce. Pracuje również za pomocą aparatów i urządzeń elektronicznych, które odpowiednio stymulują mięśnie i ścięgna. Zabieg może być wykonywany na leżąco, ale często pacjent po prostu siedzi na specjalnym fotelu. Wszystko zależy od miejsca, na którym jest przeprowadzany zabieg.