Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Jak szybko uzdatnić wodę basenową?

 

Basen może być wspaniałym relaksem i sposobem na spędzenie czasu po długim i ciężkim dniu w pracy. Wielu z nas ma już swoje mniejsze czy większe baseny na własnych ogrodach i działkach. Korzystamy z nich ochotą jednak tylko wtedy, gdy woda w nich jest lśniąca i czysta. A żeby taka była, musimy o basen szczególnie dbać.

Basen w ogródku, czyli jak szybko uzdatnić wodę

szybkie uzdatnianie wody basenowejBasen przede wszystkim należy szczególnie oczyścić po okresie zimowym, ale także podczas jego stałego użytkowania. Przede wszystkim trzeba dbać, aby w wodzie nie rozwinęła się nadmierna ilość mikroorganizmów, dlatego popularne jest szybkie uzdatnianie wody basenowej. Zbyt dużo bakterii i grzybów spowoduje, że woda będzie mętna, zmieni kolor, a na dnie basenu powstanie nieprzyjemny osad. Aby zapobiegać takim kłopotom, należy regularnie uzdatniać wodę. Najłatwiej uczynić to, stosując preparaty na bazie chloru. Każdy z nas wie, że woda na basenach publicznych jest dezynfekowana właśnie w ten sposób. Do basenów indywidualnych znajdziemy chlor w proszku do tzw. szokowego uzdatniania wody. Jest to naprawdę szybki proces. Wystarczy wrzucić do basenu odpowiednią ilość preparatu i już po kilku minutach dezynfekcja jest wykonana i możemy korzystać z basenu. Chlor w tej postaci bardzo szybko niszczy mikroorganizmy, a wraz z tym unieszkodliwia się i nie podrażni już naszej skóry. Nieco mniej polecany jest chlor w tabletkach – tabletki multifunkcyjne do basenu – który równie dobrze uzdatni wodę, jednak pozostawi w niej kwas będący stabilizatorem w preparacie. Może on nieco podrażnić nasza skórę i należy odczekać aż stanie się on dla nas neutralny.

Chlor jest najstarszą i najskuteczniejszą na rynku substancją stosowaną do dezynfekcji i uzdatniania wody basenowej. Powszechnie dostępny jako chemia basenowa, w różnych formach i od różnych producentów. Każdy z nas może go użyć i cieszyć się kąpielami w basenie.