Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Jednorazowe wzierniki ginekologiczne

 

Często wizyta u ginekologa kojarzy się kobietom jedynie z dyskomfortem i nieprzyjemnymi odczuciami podczas badania. Aby każda pacjentka czuła się dobrze i nie zniechęcała się do wizyty lekarz ginekolog powinien być godny zaufania oraz badać pacjentki sterylnymi urządzeniami. Takim przyrządem będą jednorazowe wzierniki ginekologiczne. 

Zastosowanie wzierników w gabinecie ginekologicznym

wziernik ginekologiczny jednorazowyKolposkopia, czyli inaczej wziernikowanie pochwy i szyjki macicy jest badaniem standardowym, podczas którego diagnozowane są różnorodne schorzenia ginekologiczne. Dla większości kobiet nie jest ono nieprzyjemne, jednakże jest niezbędne do rozpoznania potencjalnych, groźnych chorób takich jak rak szyjki macicy, który będąc w stanie przedklinycznym daje duże szanse na wyleczenie i pozbycie się nowotworu. Do takiego badania wykorzystywany jest wziernik ginekologiczny jednorazowy, który wprowadzany jest do pochwy przez lekarza w celu pobrania wymazu dla dalszej diagnostyki niepokojących dolegliwości pacjentki. Często zdarza się, że kobiety obawiają się o duży ból, który będzie towarzyszył im podczas badania. Pocieszający jest fakt, że wzierniki dopochwowe są produkowane w różnych rozmiarach, które są dobierane do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki. W większości przypadków badanie kolposkopii jest niebolesne, jednakże wiele pacjentek może skarżyć się na ogólny dyskomfort. Wzierniki te są jednorazowego użytku, dlatego są one sterylne i zapewniają bezpieczeństwo.

Z pewnością dla wielu kobiet wizyta u ginekologa nie jest najprzyjemniejszą rzeczą w życiu i korzystamy z niej ze względu na wyższą konieczność i dolegliwości bólowe. Trzeba pamiętać, że na takiej wizycie nic poważnego nam się nie stanie, a każdy lekarz podejdzie do nas ze zrozumieniem oraz z odpowiednią lekarską delikatnością.