Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Mieszkanie w domu z kontenera

Chyba każdy słyszał o kontenerze i widział go przynajmniej w telewizji. Jest to rodzaj wielkiej skrzyni o standardowych rozmiarach, która głównie służy do transportu różnych materiałów. Jednak dziś ich zastosowanie może być znacznie szersze.

Co można zrobić z kontenerów?

dom z kontenera całorocznyStandardowe kontenery są wykonane z metalu, który jest wytrzymały, ale nie gwarantuje ciepła. Bez specjalnego przygotowania, kontenery mogą służyć jako magazyny, natomiast chcąc z nich zrobić mieszkanie, pomieszczenia biurowe czy socjalne, wymagają one wykonania specjalnych przeróbek. Dom z kontenera całoroczny jest jednym z lepszych rozwiązań na działce, gdyż jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z konkurencją. Jego zaletą jest też czas budowy, gdyż firmy z branży budowlanej mają w swojej ofercie gotowe domy, które są dowożone na miejsce i stawiane na wcześniej przygotowanym podłożu. Zatem od momentu zakupu można mieć na działce dom w ciągu kilku dni, co byłoby niemożliwe w innym przypadku. Dom kontenerowy jest parterowy, gdyż kontenery są najczęściej łączone poziomio. Nie mniej jednak jest też kilka modeli, w których są one złączone pionowo, dzięki czemu można w nich zorganizować pomieszczenia poziomowo. Jeżeli chodzi o urządzenie wnętrza domu, to często wygląda ono identycznie w standardowym domu. Jest kuchnia w pełni wyposażona, salon z meblami, oddzielne pokoje czy łazienka. Posiada on wykonaną instalacje elektryczną i wodną oraz podłączone ogrzewanie, dzięki czemu może służyć jako obiekt całoroczny.

Dom tego tupu może być zrobiony z jednego kontenera, ale równie dobrze z dwóch, trzech czy nawet czterech. Wszystko zależy od projektu i przeznaczenia. Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to jest ona znacznie niższa od standardowego domu murowanego czy drewnianego.