Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Pielęgnacja z masłem kokosowym – jaka cena?

Olej kokosowy może poprawić zdrowie i kondycję włosów. Działa poprzez zapobieganie utracie białka we włosach. Warto nakładać go na włosy zarówno przed, jak i po myciu. Na tej samej zasadzie co olej, działa masło kokosowe, które dziś znajdziemy niemal na każdej półce sklepowej. Wszystko za sprawą naturalnej pielęgnacji, która zagościła w naszych codziennych rutynach.

Ile kosztuje masło kokosowe?

masło kokosowe cenaOlej kokosowy to niezwykle wszechstronny produkt dla zdrowia i urody. Ludzie używają go do różnych celów, od gotowania i czyszczenia po nawilżanie skóry i usuwanie makijażu. Inni równie często sięgają po masło kokosowe, aby poprawić zdrowie i kondycję swoich włosów. Często mówi się, że masło kokosowe jest najlepszym typem olejku/ masła do stosowania na włosy, aby zmniejszyć utratę białka i zachować zdrowy wygląd. Jak już zostało wspomniane masło kokosowe lepiej zapobiega utracie białka niż zarówno olej mineralny, jak i słonecznikowy, gdy nakładany jest przed myciem włosów lub po nim. W rzeczywistości olej kokosowy wyszedł na szczyt we wszystkich badaniach na skuteczność różnych typów olejów. Dodatkowo jeśli chodzi o masło kokosowe cena mimo ogromnej popularności produktu jest stosunkowo niska. Pozwala to na wdrożenie świadomej, naturalnej pielęgnacji, bez obaw o stan portfela. Istnieje kilka sposobów nakładania masła na włosy, aby chronić je przed uszkodzeniami. Po pierwsze, nałożenie na włosy przed ich umyciem może pomóc zmniejszyć ilość uszkodzeń, jakie pojawiają się podczas mycia i gdy są mokre. Co ciekawe, włosy najbardziej narażone są na uszkodzenia, gdy są mokre. Dzieje się tak z powodu subtelnych zmian strukturalnych, które zachodzą, gdy wchłania wodę. Kiedy zmoczymy włosy, gruba, centralna kora nasiąknie wodą i pęcznieje, powodując zmianę strukturalną naskórka.

 Łuska włosa składa się w rzeczywistości z płaskich, zachodzących na siebie łusek, które są przymocowane do korzenia włosów i skierowane w stronę końcówki. Kiedy kora włosa wchłania wodę i pęcznieje, łuski te są wypychane na zewnątrz, dzięki czemu się trzymają. Dzięki temu mokre włosy są znacznie łatwiejsze do zniszczenia, zwłaszcza podczas czesania lub stylizacji. Warto więc sięgać po masło kokosowe, które doskonale zabezpiecza nasze włosy zarówno podczas mycia, jak i już po wysuszeniu.