Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Plac zabaw dla dziecka

 

Wszystkie dzieci uwielbiają się bawić. Jeżeli mamy małe dziecko, to z pewnością, jak tylko jest ładna pogoda, to spędzamy z dzieckiem kilka godzin na świeżym powietrzu w parku, lub na placu przeznaczonym do zabawy dla najmłodszych.

Co znajdziemy na placu zabaw?

place zabaw dla dzieciDzieci wychowujące się w mieście nie mają problemu ze znalezieniem miejsca do zabawy, bo specjalne miejsca dla nich, znajdują się niemalże w każdym parku. Ponadto także na osiedlach są budowane takie miejsca, gdzie maluchy mogą się wyszaleć. Osoby mieszkające poza miastem, najczęściej stawiają mini plac zabaw w ogrodzie, aby dziecko rozrywkę miało zapewnioną we własnym domu. Place zabaw dla dzieci są obecnie budowane z drewna, albo z aluminium. Niektóre są budowane na specjalnych matach amortyzujących upadki dzieci podczas zabawy. Na dobrym placu zabaw, nie może zabraknąć piaskownicy, bo dzieciaki uwielbiają robić babki z piasku, czy po prostu przesypywać piasek z jednego końca piaskownicy na drugi w specjalnych wiaderkach. Także zjeżdżalnia jest tym miejscem, gdzie często ustawia się kolejka dzieci chcących zjechać na dół po śliskiej nawierzchni. Oczywiście też huśtawki są oblegane prze maluchy na każdym placu zabaw. Dla najmłodszych posiadają one bezpieczne siodełko z zapięciem, a starsze mogą się huśtać bez zabezpieczeń. Wszelkie karuzele, czy drabinki do wspinaczki są mile widziane na placu. Najważniejsze, aby wszystkie elementy znajdujące się na placu posiadały wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i były dobrze przytwierdzone do podłoża.

Oczywiście zabawa dzieci na placu zabaw musi się odbywać pod kontrolą rodzica, bo maluchy są nieprzewidywalne i zawsze może się wydarzyć jakiej przykre zdarzenie. Place często są podzielone na te dla najmłodszych dzieci i te dla starszych, które wymagają większej wprawy i koordynacji.