Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Poduszka przeciwodleżynowe – jej modele oraz funkcje

 

Codzienne przebywanie osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, niesie za sobą ryzyko powstawania groźnych dla zdrowia oraz bolesnych odleżyn. Mogą one wytworzyć się poprzez niedostosowanie charakterystyki siedziska do użytkowania go przez daną osobę. Dzięki zastosowaniu specjalnej poduszki możliwe jest całkowite wyeliminowanie ryzyka powstania tego typu zaburzeń.

Poduszka przeciwodleżynowa i jej zastosowanie

lekka poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaDzięki zastosowaniu nowoczesnego modelu poduszki zapobiegającej odleżynom możemy uzyskać prawidłową pozycję, która będzie idealna dla osoby niepełnosprawnej korzystającej z wózka inwalidzkiego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego zaworu, który reguluje ilość powietrza w poduszce. Lekka poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa chroni także przed zaburzeniami w krążeniu krwi, które mogą prowadzić do wielu zaburzeń, takich jak drętwienia. Poduszki pneumatyczne, to także bardzo wysoki poziom stabilizacji osoby na wózku inwalidzkim. Blokuje ona całkowicie możliwość przemieszczania się ciała na boki podczas korzystania z wózka. Poduszki przeciwodleżynowe to niezwykła wygoda użytkowania, która sprawia, że korzystanie z wózka przestaje być przykrą koniecznością dla osoby niepełnosprawnej. Dzięki zredukowanemu tarciu poprzez zastosowanie specjalnych wypustek osoba nie odczuwa dyskomfortu podczas siedzenia na wózku. Nowoczesne poduszki z łatwością dopasowują się też do kształtu kości kulszowych.

Poduszki pneumatyczne mogą być stosowane w każdym modelu wózka inwalidzkiego, a ich wybór rozmiarów jest bardzo szeroki. Dzięki zamontowaniu ich w wózku osoby niepełnosprawnej, mamy okazje poprawić jej zdolność utrzymania równowagi na wózku. Poduszka jest polecana także dla osób, których stan zdrowia gwałtownie się pogarsza.