Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Pudry utrwalające makijaż

Kobiety z cerą tłustą lub mieszaną muszą dużą uwagę zwracać na to, jakich kosmetyków używają do codziennego i wieczorowego makijażu. Niestety produkty, które sprawdzą się na twarzy kogoś z cerą suchą niekoniecznie będą się dobrze zachowywać przy innym typie cery. Kosmetyki, zwłaszcza podkład, mogą się rozmazywać i spływać.

Trwały puder do wykończenia makijażu

pudry do twarzyW sklepach z kosmetykami znajdziemy bardzo dużo różnych pudrów, które pozwalają na utrwalenie makijażu. Ich zadaniem jest także pochłanianie nadmiaru sebum. Wiele z nich, dzięki swojemu składowi, dodatkowo wygładza rysy twarzy i zmniejsza widoczność zmarszczek. Zanim dokonamy zakupu jakiegoś produktu, należy spojrzeć na jego skład. Niektóre popularne kosmetyki mają w składzie wiele substancji, które mogą zaszkodzić cerom tłustym, takich jak na przykład komedogenny talk. Dobre pudry do twarzy powinny być oparte na takich składnikach, które służą naszej skórze i dobrze spełniają swoje zadanie. Jednym z popularnych i polecanych pudrów jest na przykład puder bambusowy, który doskonale matowi skórę na wiele godzin, a przy tym jej nie zapycha. Jeśli okaże się zbyt mocno wysuszający, można poszukać wersji na przykład z jedwabiem, który działa nawilżając. Dostępne są także delikatnie rozświetlające pudry z drobinkami złota, które łagodzą efekt tępego matu. Innym dobrym pudrem może okazać się taki oparty na krzemionkach sferycznych. Zależnie od konkretnego typu krzemionki i rozmiaru jej cząstek, taki puder może dawać nieco odmienny efekt.

Puder do twarzy oparty na krzemionkach bardzo dobrze matowi cerę, a przy tym łagodzi, zmiękcza rysy twarzy i pozwala lepiej ukryć wszelkie niedoskonałości. Cera wygląda o wiele naturalniej, makijaż trzyma się lepiej, a do osiągnięcia takiego efektu wystarczy zaledwie odrobina produktu, którym wystarczy dosłownie musnąć skórę.