Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Rekuperatory i korzyści związane z ich montażem

Dobra wentylacja pomieszczenia jest podstawą komfortowego mieszkania w naszym domu. Dzięki niej usuwamy zanieczyszczenia i wprowadzamy świeże powietrze, które sprzyja eliminacji patogenów, grzybów i roztoczy. Spośród tradycyjnych form wentylacji, można wyróżnić nowoczesne jej formy, na przykład tak zwaną rekuperację, czyli wentylację mechaniczną, połączoną z odzyskiem ciepła.

Rekuperatory czyli wentylacja bez konieczności otwierania okien

domowe rekuperatorySystem rekuperacji w domu posiada wiele zalet, które docenią domownicy w każdym wieku. Urządzenia tego typu usuwają zużyte powietrze oraz przede wszystkim dwutlenek węgla. Dzięki temu do domu wprowadzane jest świeże powietrze, które przedostaje się systemem kanałów powietrznych, które są ułożone w domu. Domowe rekuperatory przeciwdziałają również stracie energii, która powstaje podczas wentylacji tradycyjnej w miesiącach zimowych. Wentylacja grawitacyjna, która zazwyczaj jest obecna w naszym domu, większość ciepła usuwa przez komin. Sprawia to, że oddychamy powietrzem nasyconym dwutlenkiem węgla, ponieważ powietrze obecne w domu nie jest w żaden sposób filtrowane. W systemie rekuperacji ten problem nie istnieje, ponieważ mamy do czynienia nie tylko z usuwaniem nadmiaru dwutlenku węgla, ale także z filtrowaniem powietrza pod kątem pyłków, kurzu czy zanieczyszczeń przyczyniających się do rozwoju alergii wziewnych u dzieci i dorosłych.

Do montażu i działania wentylacji rekuperacyjnej nie jest potrzebny komin ani otwierane na oścież okna. System ten bazuje na kanałach dolotowych, które dostarczają świeże powietrze do każdego pomieszczenia w naszym domu. Dzięki temu mamy możliwość zaoszczędzenia wielu tysięcy złotych w skali roku nie tylko podczas zimy za ciepło, ale także podczas przejściowych pór roku.