Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Skuteczność taśm kroplujących do roślin

Do upraw roślin trzeba mieć nie tylko odpowiednie podłoże, ale także szereg potrzebnych akcesoriów. Z pewnością przyda się dobry zestaw do nawadniania roślin.  Może to być taśma kroplująca, która jest cienka i nie trzeba ich wymieniać częściej niż raz na 2-5 lat. Są mocne i wytrzymałe, odporne na wiele czynników w tym niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Dobór taśmy kroplującej do rodzaju uprawy

taśmy kroplującePolecane i dobrej jakości taśmy kroplujące dozują wodę w małych dawkach wprost do strefy korzeniowej. Ze względu na swoją cienką ściankę i budowę emiterów służy doi nawadniania roślin kilku sezonowych. Emitery są to otwory w przewodzie wraz z systemem dystrybucji wody. Ich rozłożenie ma ogromne znaczenie w rozprowadzaniu wody. W taśmach kroplujących emitery są rozłożone co 10 nawet do 60 cm. Taśmę dobiera się odpowiednio do rodzaju uprawy, którą ma podlewać. Częstotliwość emiterów ma tutaj znaczenie ponieważ nie trzeba mieć otworów często jak taśma będzie służyć do podlewania np. krzewów agrestu czy porzeczek. Kolejnym aspektem jest rodzaj gleby. Dla gleb suchych, piaszczystych poleca się taśmy z większą ilością emiterów wody. Dla zbitych i ciężkich lepsze będą taśmy z emiterami rozłożonymi nie za często. Planowanie nawadniania krzewów nie jest łatwe. Zbyt mokra gleba może powodować namnażanie bakterii i powstawanie pleśni na krzewach i owocach.

W sklepach ogrodniczych można zakupić wiele przydatnych do uprawy roślin, krzewów rzeczy. Można zakupić taśmę kroplującą lub nawet linie kroplujące. Już podczas projektowania swojego ogrodu należy wsiąść pod uwagę rodzaj uprawy oraz rodzaj nawodnienia jaki zamierzymy zastosować przy danej uprawie. Cena za taśmę zależy od wielu czynników. Za około 2300 m należy zapłacić około 700 złotych.