Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

czarter jachtów

Wielkie Regaty przeniesione czyli czarter jachtów

Niemiła niespodzianka dla fanów żeglarstwa. Tegoroczne Wielkie Regaty zostały przeniesione. Nie tylko opóźniono rozpoczęcie imprezy o cztery tygodnie, ale także zmieniono miejsce przeprowadzenia zmagań sportowców.

Czarter jachtów i zainteresowanie żeglarstwem

czarter jachtówOficjalnym powodem zmian są braki w dokumentacji organizatorów, którzy nie skompletowali w terminie wszystkich pozwoleń i nie dopełnili formalności. Nieoficjalnie mówi się, że Regaty są kością niezgody pomiędzy dotychczasowym sponsorem generalnym, a holenderską firmą, która jest zainteresowana objęciem wyłączną umową sponsoringową całej imprezy. Jedno jest pewne – to nie Mazury, które co roku gościły najlepszych żeglarzy z całej Europy, ale Pojezierze Drawskie dostanie szansę na organizację tej słynnej imprezy. Decyzja jest co najmniej kontrowersyjna, ponieważ, jak powiedział jeden z czołowych zawodników, który w rozmowie z naszą gazetą chciał pozostać anonimowy, jeziora okolic Drawska nie są przygotowane na tego typu wydarzenie. Brakuje odpowiednio wyposażonych przystani, rynek usług żeglarskich jest słabo rozwinięty, problemem jest także czarter jachtów. Wprawdzie zawodnicy biorący udział w regatach startują na własnych jednostkach, ale Wielkie Regaty wiążą się ze zwiększonym zainteresowaniem żeglarstwem, a czarter jest tu podstawową usługą.

Inaczej na zmiany patrzą organizatorzy – rzecznik Regat podkreślił, że zmiany korzystnie wpłyną na rywalizację, a także zwiększą atrakcyjność wydarzenia, ponieważ zawodnicy zmierzą się w nowym, nieznanym dotychczas miejscu.

Więcej informacji na stronie nfuncharter.pl