Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Zabytkowa starówka w sercu Torunia

Polskie miasta charakteryzują się piękna architekturą i specyficzną historią. Ze względu na różne walory turystyczne są często odwiedzane przez różnych gości. Czas tam pragną spędzić nie tylko szkolne wycieczki ale też turyści zza granicy.

Uroki toruńskiej starówki 

toruń starówkaJednym z miejsca wartcyh polecenia jest miasto położone w województwie kujawsko pomorskim. Toruń odznacza się wieloma zabytkami, a jego złotym sercem jest piękna starówka, która rocznie przyciąga wielu odwiedzających. Uwagą przyciąga wieloma budynkami w stylu gotyckim. Wśród nich znajduje się kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, katedra świętego Jana czy znany wszystkim Dom Kopernika znajdujący się w zespole kamienic z tego okresu. Toruń starówka dodatkowo zachęca swoim atrybutem jaki jest piernik. Dzięki temu każdy kto odwiedzi specjalne muzeum będzie mógł sam uczestniczyc w jego wytworzeniu. Dodatkowo to miasto idealnie nadaje się do wielu atrakcji. Dzięki temu sporo par młodych decyduje się na sesję ślubną właśnie w tym miejscu. Starówka tętni życiem również w godzinach wieczorowych. Każdy kto pragnie spędzić czas w trochę inny sposób może udać się do popularnych restauracji lub napić się tradycyjnego piwa pochodzacego z prawdziwej warzelni. Każdy kto szuka noclegu również może go znaleźć w pięknych apartamentach ulokowanych na samej starówce i wczuć się w klimat tego miasta.

Jest to na pewno jedna z niezapomnianych atrakcji. Warto również wspomnieć że zespół staromiejscki został wspisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Samo stare miasto do rejestru zabytków zostało wspisane dopiero w 1952. Między innymi z tego powodu stało się prawdziwą atrakcją dla turystów i wiele osób decyduje się na wyjazd właśnie w to piękne i klimatyczne miejsce.