Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Akrylowe fronty mebli kuchennych

Plexiglas, nazywany również szkłem organicznym lub szkłem akrylowym, jest przezroczystym tworzywem sztucznym, którego głównym składnikiem jest polimetakrylan metylu. Cechuje się bardzo dużą przeźroczystością w zakresie do światła widzialnego. Jest ono stosunkowo łatwe w obróbce, ma właściwości termoplastyczne, a także jest odporne na żółknięcie pod wpływem promieni ultrafioletowych.

Akrylowa powierzchnia do mebli z połyskiem

płyty akryloweUrządzanie pomieszczeń użytkowych nie jest prostym zadaniem. Liczy się każda decyzja, ponieważ każdy dobrze dobrany element wpływa na finalny efekt. To właśnie płyty akrylowe wypierają w tej funkcji fronty laminowane i lakierowane. Ich użycie otwiera nowe horyzonty w sposobach zaaranżowania nowoczesnego wnętrza. Fronty akrylowe charakteryzuje wysoki połysk, niemalże lustrzany, który rozświetla wnętrze dodając mu szyku i elegancji. Powstają one poprzez połączenie grubej warstwy twardego akrylu z płytą meblową. Oprócz bardzo korzystnej ceny, tego typu wykończenie ma mnóstwo innych zalet. Wytrzymałość na zarysowania powierzchni akrylowej jest dość dobra. Powierzchnie te są również odporne na odbarwienia pod wpływem rdzy. Akryl posiada w swojej strukturze jony srebra, przez co jest on antybakteryjny. W przeciwieństwie do innych powierzchni, które produkowane są z PCV, akryl można uznać za produkt ekologiczny. Dekoracyjny charakter płyt akrylowych, a także inne zalety sprawiają, ze coraz częściej stają się elementem domowych aranżacji.

Podsumowując, płyty akrylowe posiadają liczne zalety, przez co wykorzystywane są w wielu miejscach, zarówno jako duże płyty meblowe, jak i liczne przedmioty codziennego użytku. Meble wykonane z płyt akrylowych są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż wystarczy je przetrzeć szmatką z mikrowłókien by lśniły jak nowe.