Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Dobry gabinet trychologiczny

Każdy z nas ma na głowie bujną czuprynę do pewnego momentu. Starzenie się organizmu i zmiany hormonalne, powodują, że z czasem włosów nam ubywa. Z tym problemem zmagają się kobiety i mężczyźni już po trzydziestym roku życia.

Badania wykonywane przez trychologa

najlepszy trychologNa stan naszych włosów wpływa sposób życia, odżywianie się i geny. Nad genetyką nie zapanujemy, bo jest niezależna od nas, ale na nasze życie i żywienie jak najbardziej możemy wpłynąć. Wypadanie włosów jest jednym z głównych problemów z jakimi się zmagają kobiety i mężczyźni. U kobiet głównie to zależy od diety i aktywności, a u mężczyzn na łysienie głównie jest odpowiedzialny testosteron. Kiedy zauważymy nasilający się problem wypadania włosów, lepiej nie czekać, tylko od razu zacząć działać. Najpierw można spróbować domowych sposobów, a kiedy one nie pomogą, to najlepiej się udać do specjalisty od włosów. Najlepszy trycholog powinien wykonać dokładne badanie skóry głowy i struktury włosów. Ponieważ każdy włos jest osadzony w skórze na głowie, to dużo zależy od jej stanu. Trycholog przy użyciu specjalnej mikro kamery, wykonuje dokładne badanie skóry w bardzo dużym powiększeniu. Jest on w stanie od razu ocenić stan głowy i zlecić odpowiednią kurację, gdyż każdą, nawet najmniejszą zmianę będzie od razu widać na tym badaniu. Może też zlecić dodatkowe badania z krwi, które potwierdzą poziom kluczowych dla włosów pierwiastków. Wszelkie zabiegi trychologiczne mają na celu poprawę stanu włosów, przez wzmocnienie skóry głowy.

Wizyty trychologiczne odbywają się najczęściej w prywatnych gabinetach, także za każdą wizytę musimy zapłacić z własnej kieszeni. Każdego dnia każdemu z nas wypada od osiemdziesięciu do stu włosów, więc jest to normalne zjawisko, ale kiedy jest ich znacznie więcej, to konieczna jest pomoc specjalisty.