Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Badanie wzroku dziecka w gabinecie okulistycznym

Kiedy pojawiają się problemy ze wzrokiem, należy jak najszybciej wybrać się do okulisty. Jest to szczególnie ważne u dzieci. Oko rośnie nawet do 23 roku życia. W czasie wzrostu oka wada może się bardzo szybko powiększać. W związku z tym należy zadbać o to, by dziecko odwiedzało specjalistę jak najczęściej.

Wady wzroku u dzieci – nie tylko krótkowzroczność

okulista dziecięcy bydgoszczOdpowiedni dobór okularów korekcyjnych sprawi, że wada nie będzie powiększać się w szybkim tempie. Zaniedbanie tego może prowadzić do poważnych wad wzroku – rzędu nawet -8 lub +8 stopni, a nawet więcej. Taka wada uniemożliwia już normalne widzenie bez okularów czy soczewek. Wiadomo, że u dzieci dodatkowo wykrywa się też inne wady. Rodzice pojawiają się u okulisty z dziećmi, które cierpią na astygmatyzm, zez zbieżny, rozbieżny i nie tylko. Najczęściej okulista dziecięcy bydgoszcz stwierdza takie wady jak krótkowzroczność oraz dalekowzroczność. Te wady można na szczęście łatwo korygować. Dzieci najczęściej wybierają okulary, ponieważ korzystanie ze szkieł kontaktowych jest dość skomplikowane i wymaga samodzielności. Dziecko nie powinno bać się wizyty u okulisty. Badania okulistyczne są zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne. Najpierw okulista wykona komputerowe badanie wzroku, a później potwierdzi je za pomocą badania klasycznego. Można również zbadać oko pod względem jego struktury – okulista posiada narzędzia, które pozwalają dokładnie zbadać dno oka, siatkówkę, twardówkę i inne elementy narządu wzroku.

Rodzic otrzymuje receptę na okulary korekcyjne dla dziecka (w przypadku popularnych wad wzroku). Receptę realizuje się w salonach optycznych. Wybór wśród oprawek dziecięcych jest bardzo duży. Dzieci zazwyczaj chcą nosić okulary kolorowe, które będą traktowane jako ozdoba na twarzy. Kształty oprawek również są bardzo zróżnicowane.