Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Odmień wygląd swoich oczu dzięki szkłom kontaktowym!

Pomimo tego, że okulary robią obecnie furorę w modzie, wiele osób przestało się wreszcie wstydzić swojej wady wzroku. Jednak prawda jest taka, że okulary nie zawsze możemy wszędzie ze sobą zabrać, a szkła kontaktowe już tak!

Jakie są zalety noszenia szkieł kontaktowych?

szkła kontaktoweNie oszukujmy się. Okulary to przede wszystkim dość spory wydatek, lecz niestety nie zawsze idący w parze z jakością. Nie chodzi tutaj o konkretną markę, czy może ich ranking opierający się na produkcji najwytrzymalszych okularów. Prawda jest taka, że okulary szybko się rysują i są dosyć delikatnym przedmiotem, przez co często wystarczy chwila nieuwagi, aby je zepsuć. Z tego właśnie powodu nie zabierzemy ich na festiwal, jeśli chcemy wyszaleć się w tłumie, czy na narty, lub jazdę na rowerze po lesie i właśnie w tym momencie do akcji wkraczają szkła kontaktowe. Ich zaletą nie jest jedynie odporność, ale przede wszystkim wygoda w noszeniu. Nie ograniczają naszego pola widzenia i nie musimy się martwić o to, czy się stłuką na imprezie, bądź zarysują. Co więcej, szkła kontaktowe kosztują naprawdę niewiele, dlatego, jeśli jakimś cudem nam się popsują, koszt nowych będzie znacznie niższy niż w przypadku okularów. Dzięki szkłom kontaktowym możemy swobodnie uprawiać w zasadzie wszystkie sporty, a także… nieco zmodyfikować wygląd naszych oczu! Na rynku bowiem dostępnych jest mnóstwo kolorowych soczewek, które całkowicie potrafią odmienić nasze spojrzenie. Występują nie tylko w najróżniejszych kolorach, ale także i wzorach, za zatem mogą być doskonałym dopełnieniem naszego stroju na imprezę!

Kolejnym atutem jest fakt, że podobnie jak w przypadku okularów, szkła kontaktowe mogą również nosić osoby bez wady wzroku. Zatem jeśli marzą Ci się błękitne oczy podczas, gdy masz je brązowe, śmiało możesz zakupić soczewki zmieniające kolor bez dioptrii. Często w takim przypadku mają one nawet rok żywotności!