Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

basen ogrodowy

Basen ogrodowy na każdą kieszeń

Baseny ogrodowe stały się ostatnio niezwykle popularne, dzięki nim możemy zapewnić naszym dzieciom doskonałą atrakcję, nawet wtedy gdy nie mamy możliwości wyjechać z nim na działkę czy nad jezioro. Wystarczy, że wybierzemy się do sklepu lub przez internet zamówimy im basen, ustawimy go w ogrodzie i już nasze pociechy mają zapewnioną zabawę na słoneczne dni. A co bardzo ważne dla rodziców – mogą je cały czas mieć na oku i z całą pewności, nie stanie się żaden niebezpieczny wypadek.

basen ogrodowyDzięki temu, że baseny ogrodowe są produkowane w kilku rozmiarach, możemy dostosować wielkość modelu, który nas interesuje do wieku dziecka. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się płytkie i kolorowe baseniki, w których nasza pociecha będzie mogła swobodnie się pluskać razem ze swoimi ulubionymi gumowymi kaczuszkami kąpielowymi albo kolorową plażową piłką. A dzięki temu że basen będzie naprawdę płytki, rodzice zyskują pewność, że dziecku nie stanie się w nim absolutnie żadna krzywda. Co ważne w przypadku najmłodszych, baseny ogrodowe dla dzieci są naprawdę małe, a co za tym idzie nie potrzebujemy dużej ilości wody, aby je napełnić. Są więc idealne do utrzymania czystości. Jeżeli okaże się, że do basenu wpadły liście z drzew lub na przykład stado komarów bez problemu możemy wymienić w nim wodę. Dzięki małej objętości woda w basenie bardzo szybko się nagrzewa w czasie upalnego dnia. Jeśli napełnimy basen wodą przed południem, możemy mieć pewność że już po kilku godzinach na słońcu, woda będzie ciepła i dziecko się nie przeziębi jeśli będzie się w nim beztrosko pluskać. Dodatkowy atut jaki oferują baseny ogrodowe dla najmłodszych to ich mobilność. Są na tyle małe, że bez problemu możemy je przenieść nawet jeśli są napełnione wodą.

Jeśli więc skwar jest zbyt wielki i obawiamy się o bezpieczeństwo dziecka, możemy bez problemów przenieść basen z pełnego słońca w bardziej zacienione miejsce w naszym ogrodzie. Zajmie to dosłownie chwilę, a dziecko będzie mogło korzystać dalej z kąpieli, my zaś z czystym sumieniem możemy w cieniu razem z dzieckiem czytać książkę.