Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

kozaki skórzane damskie

Przemoczone damskie skórzane kozaki – co robić?

Chodzenie w mokrych butach nie należy do przyjemności. Czasami niestety nawet najlepszej marki obuwie przemoknie mam jeżeli zdarzy się wdepnąć w kałużę lub na podwórku jest bardzo dużo roztapiającego się śniegu. Co zrobić, by się to nie powtarzało i jak potraktować mokre w środku kozaki skórzane damskie lub inny rodzaj obuwia? Jakich błędów unikać podczas procesu suszenia?

Jak wysuszyć i nie zniszczyć skórzanych kozaków damskich?

kozaki skórzane damskiePrzede wszystkim skóry nie wolno suszyć na piecu, przy kominku lub innym podobnym sposobem z wykorzystaniem gorącego powietrza lub otwartego ognia. W ten sposób zarówno półbuty skórzane damskie, kozaki, jak i każdy inny typ obuwia może się zniszczyć. Najlepszym sposobem jest wypchanie buta czarno – białą gazetą. Warto przy tym uważać, by nie za bardzo go rozepchać. Kulki z gazety wymieniamy regularnie, kiedy tylko nasiąkną i tak aż do całkowitego wyschnięcia butów. Innym, niemniej skutecznym sposobem, jest nasypanie do buta ziaren ryżu, który bardzo dobrze wchłania wilgoć. Będzie on pęczniały, wyciągając wodę z naszego elementu garderoby. Oczywiście przemakaniu warto zapobiegać poprzez zaimpregnowanie kozaków damskich specjalnym preparatem, przeznaczonym do produktów skórzanych. Można go kupić i samodzielnie to zrobić, bądź też zanieść obuwie do szewca. On zabezpieczy je przed przygodami z wilgocią.

Chodząc po ulicy, unikajmy też kałuż i śniegu, starając się kroczyć po chodniku oczyszczonym z oznak zimy. Wtedy mamy większą pewność, że butów nie trzeba będzie suszyć po każdym pobycie na podwórku w deszczowe lub śnieżne dni.