Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Co warto wiedzieć przed rozwodem

Rozwód to decyzja bardzo poważna i należy zawsze ją dokładnie przemyśleć. Jeśli istnieje choćby cień szansy na uratowanie małżeństwa, warto z tej szansy skorzystać. Jeśli jednak stało się coś, co ostatecznie przekreśla związek, trzeba pomyśleć o rozwodzie. Dobrze byłoby, aby był bezbolesny dla jednej i drugiej strony. Niestety rzeczywistość bywa bardzo różna.

W sprawie rozwodowej przyda się prawnik

sprawy rozwodowe krakówPodejmując decyzję o rozwodzie warto zastanowić się nad kwestią zatrudnienia adwokata. Skorzystanie z usług dobrej kancelarii może mieć wiele plusów. Przede wszystkim będziemy mogli liczyć na pomoc osoby kompetentnej, która będzie nas reprezentowała przed sądem, a także przygotowywała niezbędne pisma. Doradzi nam też co będzie najlepsze w konkretnej sytuacji. Sprawy rozwodowe Kraków prowadzi wiele cenionych kancelarii i nie ma problemu z odszukaniem odpowiedniej. Warto kierować się przy wyborze prawnika jego doświadczeniem, zaangażowaniem w pracę. Nie bez znaczenia będą opinie, jakie na temat danego prawnika można usłyszeć lub znaleźć w Internecie. Jeśli konkretne małżeństwo, które się rozwodzi ma dzieci, trzeba określić wiele kwestii związanych z małoletnimi. Przede wszystkim będzie to aspekt dotyczący władzy rodzicielskiej. Jeśli rodzice są zgodni co do wychowywania dzieci, władza rodzicielska może być pozostawiona każdej ze stron. Może też zdarzyć się, że jedna strona będzie miała pełnię władzy rodzicielskiej, zaś druga będzie ją miała ograniczoną do określonych praw i obowiązków.

Rzadko zdarzają się sytuacje, gdy władza rodzicielska któremuś z rodziców zostaje odebrana. Dzieje się tak w sytuacji, gdy postępowanie danego rodzica wobec dziecka jest bardzo niewłaściwe. Podczas rozwodu reguluje się bardzo często też kwestie dotyczące kontaktów z dzieckiem. Dotyczy to tego rodzica, który nie będzie mieszkał z pociechą.