Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Gabinet psychologiczny w Legnicy

 

Okoliczności w jakich żyjemy w dzisiejszych czasach, stawiają przed nami wiele wyzwań, którym musimy podołać. Często sami dajemy się nakręcić temu wszechobecnemu aktualnie mechanizmowi, pewnego parcia do wyznaczonych celów. Jeśli nie potrafimy ich osiągać, żyjemy w poczuciu winy i byciu gorszym sortem człowieka.

Praca z psychologiem to gwarancja zdrowia psychicznego

psycholog legnicaTe schematy otaczają nas ze wszystkich stron. Zarówno w pracy, jak i w domu rodzinnym, w związku, w rodzicielstwie. Po prostu nie wypada być gorszym, od wyidealizowanej często nadmiernie, na przykład przy pomocy mediów społecznościowych, reszty ludzi. Wszystko to sprawia, że w pewnym momencie zapędzamy się w kozi róg własnej pogoni za perfekcją. Dobrze jeśli to sobie uświadomimy w porę i poszukamy pomocy u kogoś takiego, jak psycholog Legnica. Bo kiedy orientujemy się, że dopada nas rezygnacja popadamy także w poczucie winy, że oto nie daliśmy rady, dźwignąć na własnych barkach wymagań, które stawiają nam świat i ludzie. Przed skrajną rozpaczą i głęboka depresją może nas uchronić, albo pomóc nam z niej wyjść, jeśli już w nią popadliśmy, profesjonalny lekarz od duszy. Możemy udać się do psychologa lub psychoterapeuty, wszystko zależy od tego, jak bardzo i w jakich kwestiach pomocy potrzebujemy. Czy nastawieni jesteśmy na długotrwały proces pracy nad sobą, czy tez potrzebujemy jednej lub kilku konsultacji i wsparcia w bieżących sprawach. Psycholog jest od tego, aby z boku ocenić sytuację w jakiej się znaleźliśmy i w sposób fachowy, naprowadzić nas na wyjście, z owego kłopotliwego dla nas momentu naszego życia.

Szukając pomocy dla siebie lub kogoś z bliskich, należy pamiętać, że nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. Możemy jednak być pewni, że dobry psycholog, w razie konieczności, po pierwszej konsultacji psychologicznej, pokieruje nas na terapię, do osoby kompetentnej.