Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

rozdzielnica budowlana

Czemu wybierać rozdzielnicę budowlaną?

Rozgałęźniki mamy naprawdę w wielu miejscach. W sumie naprawdę mamy różne tego typu elementy w obwodach elektrycznych, choćby za telewizorem z reguły mamy takie rozgałęźniki, żeby połączyć telewizor, DVD, głośniki, dekoder itd.

Rozdzielnica budowlana i szczególna izolacja

rozdzielnica budowlanaJednak one nie muszą być specjalnie izolowane, ponieważ nie ma takiej potrzeby. A gdzie powinny być izolowane? Izolacja szczególna musi być w miejscach, gdzie jest taka szczególna potrzeba. Takim miejscem jest jak najbardziej rozdzielnica budowlana. A czemu? Ponieważ z reguły są to często obudowy metalowe, a jeżeli jest obudowa metalowa, to izolacja musi być idealna. Ważne, żeby tam był rozgałęźnik gumowy, ogranicznik przepięć itp. Czemu? Żeby zwiększyć jak najbardziej bezpieczeństwo podczas korzystania z tego. Ogólnie rzecz biorąc w rozdzielnicach niskiego napięcia nie ma dużego zabezpieczenia, ponieważ jakby nie patrzeć wszystko jest po prostu dość bezpieczne. Napięcia są maksymalnie do 230V. Wiadomo, że nie są to duże napięcia ale najważniejsze, żeby były tam zabezpieczenia przepięciowe taki jak zwykłe bezpieczniki, ale musi być jeszcze coś takiego jak ogranicznik przepięć. Ważne, żeby nasze urządzenia były jak najbardziej bezpieczne, a więc jak by nie patrzeć powinniśmy zainwestować w ochronę naszych urządzeń.

Nie opłaca się później ich naprawianie w stosunku do zakupu ogranicznika przepięć. Naprawa lub wymiana jest dużo droższa niż montaż ograniczeń. Dlatego właśnie uważam, że ogranicznik przepięć jest dobry do każdego domu.