Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Funkcjonalne silosy paszowe bin

Gospodarstwo rolne bez silosów nie mogłoby dziś istnieć. Czasy spichlerzy już dawno minęły. Szkoda na nie miejsca. Lepiej tą przestrzeń wykorzystać na coś innego. Ich murowanie jest czasochłonne i kosztowne. Poza tym spichlerz to także obecność w gospodarstwie gryzoni, które roznoszą choroby i niszczą nasze uprawy i nie można ich bagatelizować bo mogą być prawdziwym problemem.

Zastosowanie silosów paszowych bin

silos paszowy binWiększość silosów zależy od gospodarstwa. Od jego charakterystyki i zapotrzebowania na ziarno. Farmerzy będą potrzebować silosy do przechowywania ziarna, zboża do przygotowania paszy lub do zakupionego gotowego pokarmu dla zwierząt. Rolnicy, którzy zajmują się produkcją roślinną będą z kolei używać silosów wyłącznie do magazynowania ziarna na późniejsze zasiewy lub by oddać go do skupu gdy przyjdzie na to czas. Silos paszowy bin może być metalowy lub z włókna szklanego. Najczęściej spotykane są te metalowe ale to zależy znowu od zapotrzebowania. Jeżeli szukamy małych silosów na 3 czy 5 t wówczas warto jest wybrać te plastikowe. Ich montaż jest dziecinnie prosty. Są to 2 plastikowe skorupy które skręca się ze sobą. Silosy paszowe większej objętości zbudowane są już z metalowych karg i do ich montażu bez dźwigu się już nie obejdzie. Należy też wylać solidny betonowy fundament do którego będzie trzeba zakotwiczyć metalowe nogi.

Silosy w gospodarstwie pełnią bardzo ważną rolę. To magazyny zboża, ziarna, paszy. Do tego są wygodne w użytkowaniu. Ich opróżnianie odbywa się w sposób grawitacyjny. Już nie trzeba ręcznie łopatą wybierać ziarna jak dawniej. Ich załadunek  też jest wygodny. Ładuje się je od góry przez specjalny właz otwierany z ziemi pneumatycznie lub mechanicznie. W niektórych silosach z płaskim dnem montuje się ślimak wygarniający.