Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Potrzebowałam szkolenia z bezpiecznej jazdy

 

Kilkanaście lat temu zdałam egzamin na prawo jazdy. Od tego momentu już nigdy nie wsiadłam “za kierownicę”. Nie było mnie stać na własne auto, a nikt nie chciał pożyczać mi samochodu, ponieważ bali się wpuszczać do niego niedoświadczoną osobę. Teraz, kiedy wreszcie udało mi się zakupić własny samochód osobowy, nie miałam już innej opcji. Musiałam się przełamać i zacząć prowadzić.

Zalety szkoleń z bezpiecznej jazdy autem

szkolenie z bezpiecznej jazdy autemW końcu nie po to kupiłam auto, żeby teraz stało ono w garażu. Szybko jednak przekonałam się, że niewiele pamiętam już z kursu. Co prawda znałam podstawy, ale bałam się wyjeżdżać na drogę w nocy, czy podczas deszczu. Pożaliłam się mojej przyjaciółce, że nie wiem już co powinnam zrobić. Wtedy ona podpowiedziała mi, żebym zapisała się na szkolenie z bezpiecznej jazdy autem. Takie szkolenia prowadzone są w ośrodkach szkoły jazdy. Mogą na nie zapisywać się zarówno młodzi stażem, jak i doświadczeni kierowcy. W ramach takich szkoleń odbywa się jazdy w kontrolowanych warunkach na przykład po śliskiej szosie czy też podczas jazdy po ciemku lub w we mgle. Ona sama kiedyś korzystała z takiego szkolenia i była naprawdę bardzo zadowolona. Zachęcona takimi pozytywnymi opiniami, natychmiast zdecydowałam się zapisać na szkolenie tego typu w polecanej przez nią szkole jazdy. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to była bardzo dobra decyzja.

Przede wszystkim dlatego, że szkolenie odbywało się w dogodnych dla mnie godzinach. Instruktor uczył mnie, w jaki sposób powinnam szybko reagować na drodze, w taki sposób aby jazda była bezpieczna zarówno dla mnie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Najważniejsze było dla mnie to, że dzięki takiemu szkoleniu nauczyłam się odpowiednich odruchów, jak np. takich żeby najpierw hamować, a dopiero potem trąbić.