Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Ile można zaoszczędzić dzięki żarówkom energooszczędnym LED

 

Wiele osób uważa, że żarówki nie wpływają mocno na zużycie prądu w domu. Faktycznie tak jest – o ile ktoś chodzi spać w momencie, w którym słońce zachodzi, a wstaje o świcie. Jeśli jednak ktoś od czasu do czasu lubi posiedzieć do późnego wieczora, to rachunki mogą być różne.

Oszczędzanie dzięki energooszczędnym żarówkom LED

żarówki led g4 energooszczędneOczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak długo będą się one u nas świeciły. Jeśli noc w noc siedzimy przed komputerem przy włączonym świetle, to nawet najbardziej ekonomiczne żarówki nie sprawią, że nasze rachunki będą zerowe. Można jednak znacznie ograniczyć wysokość rachunków poprzez montowanie odpowiednich żarówek, z których najlepsze będą energooszczędne technologie typu LED. Połączenie tych czynników pomoże nam w znalezieniu naprawdę porządnego źródła oszczędności, przy jednoczesnym zachowaniu światła naprawdę wysokiej jakości. Pamiętam dobrze zmiany jakie nastąpiły po tym, jak sam zamontowałem w domu żarówki LED g4 energooszczędne. Co prawda jestem człowiekiem, który dość często siedzi po nocach przy zapalonym świetle, co na pewno też ma wpływ na wyższe rachunki. Prawda jest jednak taka, że różnica na koniec już pierwszego miesiąca była ogromna, a później zaś zdążyłem przyzwyczaić się do znacznie niższych rachunków. Oczywiście wiedziałem, że energooszczędne żarówki LED to nie jedyne źródło oszczędności w moim domu – dbałem też o to, by lodówka i pralka również były energooszczędne. Każdy elektryk który słyszał o moich rachunkach jednoznacznie wskazywał jednak na żarówki, jako na sprawców oszczędności.

Wiedziałem, że podjąłem wtedy słuszną decyzję. Nie spodziewałem się aż tak dużych różnic, ale faktycznie każdy widział to gołym okiem. Teraz każdemu znajomemu polecam te same żarówki, które zamontowałem w swoim domu. Na pewno pomogą w zaoszczędzeniu pieniędzy, które można lepiej wydać.