Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Kosmetyki samochodowe i zimowe mycie auta

 Dbanie o samochód w okresie zimowym wymaga specjalnego podejścia. Jest zimno, pada śnieg, jest wilgotno, a dodatkowo drogi są posypywane solą, żeby nie były tak oblodzone. Sól jest bardzo szkodliwa dla auta, więc trzeba się jej pozbywać najszybciej jak się da.

Kosmetyki samochodowe i zabezpieczenie lakieru

najlepsze kosmetyki samochodowe w ŁodziSzczególnie lakier jest narażony na uszkodzenie, więc warto o niego zadbać. Do tej pory korzystałam z myjek samoobsługowych, jednak takie mycie nie jest dokładne. Raczej spłukiwałam tylko błoto i sól zimową. Teraz postanowiłam zainwestować w najlepsze kosmetyki samochodowe w Łodzi, żeby samodzielnie zabezpieczyć lakier swojego samochodu. Czytałam o tym, że woskowanie bardzo pomaga. Wtedy brud nie trzyma się samochodu, a łatwiej też go zmyć. Wtedy samo takie opłukiwanie jest wystarczające. Oczywiście najpierw samochód musi być wyczyszczony żeby nie konserwować brudu. Czekałam na momenty, kiedy temperatury będą plusowe, bo na mrozie nie można myć auta. Kupiłam do tego płyn do mycia, i miękkie ściereczki, żeby dokładnie umyć samochód. Dowiedziałam się jednak, ze wosk można nakładać tylko jak jest bardzo ciepło. Musiałam schować auto do garażu, i podkręcić kaloryfer, bo inaczej nici w mojego woskowania. Zaczęłam od mniej widocznego miejsca, żeby jakby woskowanie poszło źle, to nie było nic widać. Nie było to jednak takie trudne, trzeba było jednak dokładnie polerować tą ściereczką. Auto wyglądało o wiele lepiej. Widziałam też, że faktycznie brud się go teraz nie trzyma.

Samochód był czysty przez dłuższy czas, a i czyszczenie było teraz łatwiejsze i zajmowało mi mniej czasu. Warto było zainwestować w woskowanie i poświęcić trochę czasu na zadbanie o niego. Koszty nie są wcale wysokie, a na pewno się zwracają. Ważne że sól już nie niszczy mi lakieru.