Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

mała architektura miejska

Meble z betonu jako pomysł na biznes

Dobry biznes to taki, który potrafi zagospodarować niszę. Nie ma co się przepychać wśród starych wyjadaczy, którzy są na rynku od wielu lat, mogą się poszczycić szerokim portfolio, a ich klienci polecają ich swoim znajomym. Po co startować w takiej branży jak poligrafia, która polega obecnie nie robieniu wydruków po kosztach, branży budowlanej wtedy, kiedy coraz więcej osób nie stać nawet na wzięcie kredytu hipotecznego, nie mówiąc już o jego spłacaniu, czy w sektorze odzieżowym, kiedy to co druga kobieta ma swoje konto na jakiejś stronie, na której sprzedaje swoje torby, bluzki, biżuterię, czy haftowane komplety pościeli.

Sklep z meblami z betonu, mogą okazać się bardzo dobrym interesem

mała architektura miejskaKiedy sama myślałam o założeniu biznesu to szukałam czegoś na co może być zapotrzebowanie, ale nie masowe. Odrzuciłam branżę ogrodniczą, bo za mało się na niej znałam. Mogłam co najwyżej wybrać jakieś ładną mała architektura miejska, ale już te nowoczesne donice to dla mnie czarna magia i za darmo bym ich nie wzięła. Myślałam także o branży ,,parkowej”. Mogłabym obsługiwać różne miasta, które ogłaszają przetargi na sprzęt do swoich parków. Jednak uznałam, że pojemnik na psie odchody czy ławka parkowa to nie jest to czym chciałabym się zajmować. Później przyszedł mnie do mnie pomysł na artykuły budowlane i remontowe, takie jak panele podłogowe, farby, bejce, wałki i pędzle, to drobnica, na której zarabiają tylko wielkie sieci, a wąska specjalizacja np. drewno egzotyczne czy płytki tarasowe jest dobra, ale i tak ciężko będzie się wybić. Pomysł na mój biznes przyszedł mi niespodziewanie. Byłam na wakacjach za granicą i tam przyuważyłam meble z betonu. U nas nigdy czegoś takiego nie widziałam, ani nie słyszałam, żeby ktokolwiek ze znajomych myślał o ich zakupie. Meble z betonu były jednak proste i eleganckie, więc bardzo mi się spodobały.

Uznałam, że to jeden z tych trendów, które można przenieść z powodzeniem na rodzimy rynek. Na pewno przekonanie klientów do ich zakupu trochę potrwa, ale ich uniwersalność i wielość możliwości kształtów sprawi, że się do nich przekonają. Mam nadzieję, że dobra reklama będzie wystarczająca i nie będę narzekać na brak chętnych kupujących, bo jak na razie to najlepszy pomysł na biznes jaki mi przyszedł go głowy.