Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Ocieplanie pianką poddasza użytkowego

 

 Zdecydowałam się na projekt domu z poddaszem użytkowym. Co prawda na razie nie planowałam co na nim zrobię, ale chciałam mieć je już wykończone, a nie zabierać się za to potem. Jak już budować to wszystko. Żeby jednak poddasze nadawało się do użytku to trzeba je ocieplić. Do wyboru jest kilka materiałów.

Ocieplenie pianką jest skuteczne

ocieplanie poddasza pianką białystokStyropian i wełna mineralna były mi znane. Poddasze miało jednak dużo skosów i zagłębień, więc styropian nie był dobrym rozwiązaniem. Wełna mineralna lepiej dopasowuje się do podłoża, jednak też miała swoje wady. Byłam jednak skłonna wybrać ją. Wtedy koleżanka poleciła mi ocieplanie poddasza pianką białystok. Sama zastosowała takie rozwiązanie i jest z niego bardzo zadowolona. Poczytałam co nieco na ten temat. Ocieplenie pianką jest dobre na takie skośne poddasza, bo pianka idealnie będzie przylegała do każdej powierzchni. Szybko zastyga, więc nie przedłuża się prac budowlanych. W dodatku jest wiele firm w Białymstoku oferującej takie ocieplanie, więc można znaleźć ofertę w korzystnej cenie wykonywaną przez fachowców. To mnie przekonała do ocieplania pianką poliuretanową. Byłam ciekawa jak to wygląda i dlatego przyglądałam się pracom ekipy budowlanej. Fachowcy nosili kombinezony i maski ochronne, żeby nie wdychali szkodliwych substancji. Natrysk wykonywany był szybko, a pianka grubo pokrywała ściany poddasza. To na pewno zabezpieczy poddasze przed chłodem. Nie stałam tam długo, żeby nie przeszkadzać i nie wdychać oparów.

Tak jak koleżanka jestem zadowolona z ocieplania poddasza pianką. Na górze jest ciepło, nie czuć chłodnych powiewów wiatru. Usługa ocieplenia pianką nie była droga, a z pewnością dom jest lepiej zabezpieczony niż przy użyciu wełny mineralnej czy styropianu. To korzystne rozwiązanie budowlane.