Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Odporny na warunki atmosferyczne silos paszowy

 

Karmienie zwierząt gospodarskich wymaga użycia odpowiednich urządzeń. Do takich należą z pewnością silosy paszowe. Są to rozwiązania, które pozwalają przede wszystkim usprawnić całą pracę związaną z karmieniem świń. Należy wybrać silos paszowy o odpowiedniej pojemności.

Wybór pojemności silosu paszowego – od 4 do kilkudziesięciu m3

silosy paszowe cenaInnymi słowy jest to urządzenie, które pozwala na magazynowanie, przechowywanie karmy. Oczywiście chodzi tutaj o karmę suchą, która ma znacznie dłuższą przydatność do spożycia i można ją stosunkowo długo przechowywać w silosach paszowych. W silosie paszowym możliwe jest utrzymanie karmy suchej w odpowiedniej świeżości, przez co będzie dla zwierząt atrakcyjna, smakowita nawet po dłuższym czasie. Oczywiście istnieją różne parametry wymiarowe silosów paszowych. Wiele zależy od tego, jak duża jest hodowla zwierząt gospodarskich np. trzody chlewnej. To właśnie stabilne silosy paszowe cena uzależniona jest przede wszystkim od pojemności silosów paszowych – czy są to 4 m3 czy 6 m3, a może jeszcze więcej. Silos paszowy przechowywany jest w różnych warunkach – bardzo często na zewnątrz chlewni. W związku z tych musi być on wykonany z materiałów, które zapewnią mu odporność na często niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza tym silos powinien być całkowicie szczelny. Jest to bardzo istotne, jeśli karma sucha ma być długo przydatna do spożycia.

Można kupić silosy paszowe, które mają naprawdę dużą pojemność. Na polskim rynku istnieją nawet silosy o pojemności 26 m3. Właśnie dlatego z oferty silosów paszowych mogą korzystać zarówno gospodarstwa niewielkie, które liczą kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk zwierząt, jak i gospodarstwa hodujące kilkaset sztuk. Najczęściej w ofertach można znaleźć silosy paszowe, które wykonywane są z poliestru. Są to silosy solidne, które nie zawodzą oczekiwań hodowców.