Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

bateria słoneczna

Ogniwo słoneczne czy bateria słoneczna?

Słyszymy o nim coraz częściej. Bardzo często wydaje nam się że mamy jakieś ogólne pojęcie o technologii na jakiej opiera się energetyka solarna, ale czy tak jest na pewno? 

Najlepsza na rynku bateria słoneczna to wynalazek

bateria słonecznaCzy zapytany, drogi czytelniku, potrafiłbyś opisać zasadę działania wspaniałego wynalazku, jakim jest najlepsza na rynku bateria słoneczna?Jeżeli nie, zapraszam do lektury. Ogniwo słoneczne, albo inaczej fotoogniwo, to podstawowy element biorący udział w pozyskiwaniu energii ze światła słonecznego. Jest półprzewodnikiem i zwykle składa się z krzemu, selenu, albo germanu. Szeregowe łączenie ogniw daje nam baterie słoneczne. Wskutek zachodzących w bateriach reakcji chemicznych, między płytkami paneli powstają ładunki elektryczne. Trzeba jednak nadmienić, że prąd wyprodukowany w ten sposób jest prądem stałym i by był w jakikolwiek sposób użyteczny do zasilania na przykład urządzeń gospodarstwa domowego, musi zostać jeszcze przekształcony w prąd zmienny. Same panele słoneczne zatem nie wystarczą – potrzebne są jeszcze falowniki, aby zmienić prąd na zmienny o odpowiedniej częstotliwości i napięciu, oraz akumulatory, które będą go przechowywać. Do naprawdę efektywnego wykorzystania potencjału jaki drzemie w ogniwach słonecznych, najlepiej uwzględnić ich wykorzystanie już na etapie projektowania domu. Odpowiednie nachylenie dachu, jeżeli chcemy zamontować na nim instalację ma bardzo istotne znaczenie, podobnie ekspozycja w kierunku południowym.

Jak widać, pewne czynniki muszą zostać spełnione, by spożytkować potencjał baterii słonecznej, tym niemniej, jest ona fantastycznym wynalazkiem.