Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

szkoły policealne

Szkoły policealne i opiekunka dzieci

Od kiedy poszłam do gimnazjum to zaczęłam dorywczo zajmować się opieką nad dziećmi. Najczęściej zostawiali mi dzieci sąsiedzi, czy ich znajomi, więc miałam zajęcia pod dostatkiem. Dla mnie nie było to męczące, lubiłam bawić się z maluchami, a jak mogłam przy tym dorobić to tym bardziej byłam z tego zadowolona.

Szkoły policealne w Łodzi były dla mnie

szkoły policealnePomyślałam wtedy, ze mogłabym zacząć prace jako profesjonalna opiekunka do dzieci, czy też jako przedszkolanka. Miałam w końcu sporo doświadczenia, sąsiedzi mogli mi wypisać rekomendacje. Jednak jak się okazało nie było to takie łatwe. Zajmowanie się dziećmi po znajomości, a praca w instytucji publicznej, jaką jest przedszkole to druga. Nie wystarczyła moja wiedza i doświadczenie. Potrzebny był mi papier potwierdzający moje umiejętności. Nie widziałam siebie przez pięć lat na pedagogice, więc starałam się znaleźć inne rozwiązanie, czy szukać pracy w innych placówkach, ale efekt był taki sam. W końcu na mojej drodze stanęły mi szkoły dla dorosłych. Nie sądziłam, że znajdę coś tam ciekawego dla siebie, ale postanowiłam spróbować. Jak się okazało były to szkoły policealne w Łodzi, do których mogłam się zapisać. Mieli tam wiele ciekawych zajęć ale mnie szczególnie spodobały się kursy zawodowe na opiekuna dzieci. To było coś dla mnie. Dzięki temu miałabym papier na ukończenie takiego kursu i byłoby t lepiej widziane w podaniu o prace.

Poza tym poświęcenia tylko jeden rok na uczenie się, a nie pięć lat, więc będzie to szybciej niż sądziłam. To było rozwiązanie moich problemów.