Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Oleje osmo i podłoga na sali gimnastycznej

Szkoła w jakiej pracuję właśnie dostała nową salę gimnastyczną. Jej budowa została rozpoczęta w zeszłym roku i teraz możemy podziwiać jej efekty. To dobrze, że będziemy mieli taki obiekt, za moich czasów do dyspozycji była tylko mała salka gimnastyczna. Teraz dzieciaki nie będą się gnieździły na małej przestrzeni.

Olej osmo mnie zaciekawił

oleje osmoJako że hobbystycznie interesuję się wnętrzami to chciałam dokładnie zobaczyć, jak ta sala i przyległe pomieszczenia będą wyglądały. Szczególnie zaciekawiła mi podłoga, a konkretnie to co z nią robiono. Pracowało tam paru panów, którzy malowali czymś drewno. Nie wiedziałam po co to robią, skoro parkiet jest zupełnie nowy. Zapytałam się o co chodzi. Okazało się, że to nie jest żadna farba, tylko oleje osmo. Mają taki sam kolor jak drewno i dlatego wydawało mi się, że to farba. Dowiedziałam się, że te oleje osmo są niezbędne przy takich obiektach sportowych. Dzieciaki szybko by zniszczyły parkiet i zaraz byłby już poprzecierany, a cały lakier by zszedł. Dzięki temu, że oleje osmo dadzą drewnu dodatkowe zabezpieczenie to parkiet sportowy będzie wyglądał jak nowy przez długi czas. Zapytałam się, czy można go także stosować w domach i jaki jest jego koszt. Okazało się, że do różnych zastosowań są różne oleje osmo, ale każde są w konkurencyjnej cenie. To dobrze, że ktoś pomyślał o tym, żeby zabezpieczyć drewnianą podłogę na sali gimnastycznej. Sama wybrałam się do sklepu po oleje osmo, żeby odnowić swój taras. Od przestawiania mebli nie wygląda on już tak dobrze.

Mam nadzieję, że jak użyję oleju na tarasie to przywróci mu to nieco blasku. Wybrałam wersję błyszczącą, taką jak deski tarasowe, żeby nic się nie odcinało kolorystycznie. Zobaczę jeszcze jak to wyjdzie i czy sobie poradzę z olejami osmo.