Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

rekuperacja

Plusy nowoczesnych systemów wentylacji

Dobra wentylacja to czasem konieczność, szczególnie dla osób cierpiących na alergię i inne choroby układu oddechowego, natomiast zła wentylacja to bardziej odczuwalne zmęczenie i częste, chroniczne bóle głowy. Rekuperator zapewni nam świeże powietrze, usuwając stare.

Rola rekuperacji we współczesnych systemach wentylacji

Mając nowoczesny system wentylacji, możemy spodziewać się mniejszego stopnia zakurzenia domu. Nie będą nam dokuczały insekty, które są tak uciążliwym problemem przy wietrzeniu przez otwieranie okien. Poza tym rekuperacja to odcięcie się od hałasu panującego poza domem, bez skazywania się na zaduch. Kanały wentylacyjne stanowiące szeroki system wentylacji, docierające do każdego pomieszczenie w domu – to wygoda. Nie musimy sami monitorować stanu „wywietrzenia” domu. Panuje w nim cały czas miła atmosfera, a każde pomieszczenie, nawet te najmniejsze, ma zapewniony dostarczony stały dopływ świeżego powietrza, zbliżonego do tego (jeśli chodzi o na przykład poziom dwutlenku węgla), które znajdujemy na dworze.

rekuperacjaKanały wentylacyjne gwarantują nam, że naszemu domowi nie będzie grozić pleśń, a para wodna nie będzie skraplać się na szybach. Gruntowy wymiennik ciepła to właściwa, pożądana temperatura i latem i zimą. Latem dom chłodzimy, zimą ocieplamy – i to równomiernie przez całą dobę, bez otwierania okien. Do tego powietrze jest oczyszczone, przefiltrowane, pozbawione pyłków, bakterii i grzybów. A także – jest to powietrze o pożądanej wilgotności, dopasowanej również do pory roku.

Gruntowy wymiennik ciepła to instalacja pożądana ze względu na nasze zdrowie i pozytywnie wpływająca na środowisko. Nie zużywa przy tym dużo, bądź nie zużywa wcale energii. Pomyśl o tym, jeśli chcesz zapewnić swojemu domowi szereg wspomnianych korzyści. Rekuperator wymaga wstępnie pewnych nakładów finansowych, ale i bardziej będzie się opłacać w przyszłości. Oznacza więc spore oszczędności. Jeśli zdecydujesz się na to, by rekuperacja to był system wentylacji w Twoim domu, nie możesz być niezadowolony. To system polecany przez najlepszych specjalistów nowoczesnego budownictwa.