Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

najskuteczniejsze diety

Założenia najskuteczniejszej diety – cud

Dieta – cud brzmi świetnie, ale co to takiego właściwie jest? Dieta, która w bardzo szybki sposób pomoże pozbyć się naszych zbędnych kalorii, bez żadnych problemów? Czy istnieją skuteczniejsze diety od niej? Zaraz się przekonamy.

Czy coś może zniechęcać do zastosowania skutecznej diety – cud?

Dieta – cud, jak sama nazwa nam wskazuje, jest idealna, bez żadnych ograniczeń, można jeść wszystko, nawet słodycze, bo inaczej nie byłaby określana mianem cudu, prawda? Skoro to określenie jednak się pojawia, nie powinna nas zmuszać to tak ciężkiej rzeczy, jak liczenie, ile kalorii zjedliśmy danego dnia. Jest to uciążliwe i nudne, a zalecają to inne najskuteczniejsze diety. Według niektórych, taką dietą z notowaniem jest dieta stworzona przez Tima Ferrissa. Dieta ta ma nazwę low carb. Według tej diety można jeść zdrowe rzeczy, a czasem zrobić sobie od niej mała przerwę i zjeść coś słodkiego. Podczas tej diety podobno nie ma efektów jojo, bo dzięki temu, że pozwalamy sobie czasem na słodycze, nie wpadamy w trans obżarstwa, co pomaga nam w utrzymaniu właściwego metabolizmu. Czy to na pewno jest własność zdrowej diety?

najskuteczniejsze dietyJednak każda powszechnie uważana jako skuteczna dieta ma swoje zasady, przy tej diecie są tylko 4 z nich. Pierwsza zasada mówi o tym, że trzeba unikać wszystkich postaci cukrów pod takim postaciami jak cukierki, ciasteczka oraz białych makaronów, chleba, ziemniaków, ryżu oraz wszystkich rzeczy w panierce. Dla mnie jest to lekko podejrzane, dlaczego nie jeść chleba czy ziemniaków skoro są tam witaminy? Najskuteczniejsza dieta powinna być zdrowa, jakim prawem można więc tego zabraniać? Kolejną zasadą jest jedzenie tych samych potraw. Bardzo ciekawe można jeść mięso z kurczaka, warzywa strączkowe, kapustę, jaja, ryby, wołowinę, szpinak, zielony groszek. Mi by się to trochę znudziło, ale nie chodziłabym bynajmniej głodna. Koniecznie zabronione jest picie soków napojów alkoholowych oraz gazowanych napojów, można za to pić wodę mineralną, herbatkę, niesłodzoną oczywiście, oraz kawę bez mleczka.

Na sam koniec pocieszenie dla każdego, kto chce wypróbować taką dietę – cud. Raz w tygodniu można sobie pozwolić na obżarstwo. Można jeść, co się chce i ile się chce. Dieta bardzo interesująca, ale ciekawe jest to, czy faktycznie jest ona tak skuteczna, jak twierdzą inni. Czy najskuteczniejsza dieta może sobie na coś takiego pozwolić? Oby tylko nie była niebezpieczna dla zdrowia, gdyż to obżarstwo raz w tygodniu po tak różnorodnej diecie może się różnie skończyć. Zawsze można też odchudzać się na specjalnych wczasach, których zadaniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów.