Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

platformy dla inwalidów

Pożądane cechy dźwigów i platform dźwigowych – platformy dla inwalidów

W związku z tym, że wiele budynków dostosowuje się do potrzeb osób niepełnosprawnych w wiele lat po ich postawieniu, wszystkie rodzaje (niemalże wszystkie) wind i podnośników są dostępne w wersji wolnostojącej. W tym wypadku szyby windy dobudowuje się osobno.

Co ciekawe, takie windy stawia się, gdy to konieczne, na zewnątrz budynków, jednak często są również umieszczane w budynkach centralnie i stanowią ważny element wystroju wnętrza. Jest to możliwe, gdyż są zbudowane z najlepszych możliwych materiałów i wykończone bardzo starannie. Prezentują się więc okazale i same w sobie są ozdobą dla budynku, co szczególnie często jest wykorzystywane w nowoczesnej architekturze. Tylko nieliczne z urządzeń wykonywane są w taki sposób, że pasują tylko do danego typu wnętrza. Większość jest uniwersalnych. Jakie są jeszcze ważne cechy takich urządzeń, jak dźwigi towarowe i windy osobowe? Na pewno energooszczędne silniki. Najlepiej przy tym, jeśli są wyposażone w akumulatory, które pozwalają tym urządzeniom na działanie nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Jeśli to możliwe, pożądane jest niskie zużycie energii. By to osiągnąć należy przede wszystkim zadbać przy konstruowaniu windy o wykorzystanie siły ciężkości, podczas jazdy w dół – wtedy urządzenie może w ogóle nie pobierać energii elektrycznej. Inna bardzo ważna cecha takiego sprzętu to bezpieczeństwo. Uzyskuje się je dzięki stosowaniu najnowszych technologii i takiej konstrukcji, by nad kabiną dźwigu nie było żadnych szczególnie masywnych elementów. W przypadku urządzeń przeznaczonych dla niepełnosprawnych, takich jak platformy dla inwalidów, szczególnie ważna jest prostota obsługi i lekkość całego urządzenia.

Optymalna do podnoszonych ciężarów. Innego typu będą dźwigi stosowane w przemyśle, ale tu również liczy się ekonomia i bezpieczeństwo. Dlatego na przykład maszynownie montuje się zazwyczaj w osobnym pomieszczeniu. Ułatwia to montaż i konserwację sprzętu, bez zagrożenia dla przeprowadzających ją fachowców. Firmy produkujące specjalistyczny sprzęt z tej kategorii muszą uwzględnić wszystkie te czynniki.