Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

zabudowy szklane

Zalety szklanych balustrad i zabudów

Jednym z ulubionych rozwiązań architektów są ostatnimi czasy balustrady ze szkła oraz wszelkiego rodzaju zabudowy szklane. Balustrady takie są naprawdę piękne. To także niebanalne rozwiązanie. Zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków. Jeśli chodzi o zastosowanie balustrad szklanych to najczęściej stosuje się je w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Jednak nie tylko.

Zabudowy szklane – nowoczesny styl aranżacji wnętrz

 

zabudowy szklaneMożna dostrzec je także w domach, centrach handlowych. Balustrady tego typu nadają wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Powiększają one także optycznie wnętrza. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku galerii handlowych czy budynków użyteczności publicznej. Naprawdę warto wykorzystywać dekoracyjne walory szkła.
Jednak jeśli chcemy, aby nasz dom sprawiał wrażenie ciepłego oraz przytulnego to na pewno nie powinniśmy montować w nim szkła. Szkło daje poczucie większych wrażeń estetycznych, ale nie pewno nie sprawi, że nasz dom będzie wyglądał przytulnie. Na pewno będzie wyglądał nowocześnie, może nawet sterylnie. Jednak warto wiedzieć także o tym, że szkło komponuje się z każdym materiałem. Dobrze będzie wyglądało z drewnem czy też stalą. Jeśli chodzi o zalety szklanych balustrad to przede wszystkim jest to funkcjonalność oraz piękno.
Są także bezpieczne. Niektórzy myślą, że jest wręcz przeciwnie, gdyż na pierwszy rzut oka balustrady wykonane ze szkła mogą sprawiać wrażenie delikatnych. Jednak jest przeciwnie. Szkło, którego używa się do wykonywania takich balustrad na pewno będzie poddawane różnego rodzaju obróbkom termicznym. O szkle takim mówi się, że jest hartowane. To nadaje mu odpowiednich właściwości. Trzeba także wiedzieć o tym, że nawet jeśli takie szkło się stłucze to kawałki szkła nie będą tak ostre jak w przypadku zwykłego szkła.

Nie skaleczymy się nim. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że szklana balustrada stanowi jednolitą barierę. Nie jest podzielona na kilka części. Nie stwarza też zatem zagrożenia dla bawiących się w pobliżu dzieci. Szkło takie jest również pokrywane specjalnym płynem, który pozwala na łatwe usuwanie zabrudzeń różnego typu.