Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

szafa dla dziecka

Regał w pokoju dziecięcym – dlaczego nie?

Każdy z nas urządza swoje mieszkania pod konkretny gust i indywidualne potrzeby. Jedni stawiają na modny design,a inni wybierają funkcjonalność. Dotyczy to wielu pomieszczeń w naszych domach, ale są takie wnętrza, które urządza się według zupełnie innych zasad. O czym mowa? Oczywiście są to pokoje dziecięce. To co dorosłym może się wydawać infantylne i przesłodzone, dla dzieci jest w sam raz. Nic więc dziwnego w tym, że w takich pomieszczaniach dominują cukierkowe kolory i bajeczne wzory. Wybierając meble zarówno dla mniejszych jak i dla większych dzieci kierujmy się przede wszystkim ich upodobaniami i funkcjonalnością.

Co wybrać do zestawu dla dziecka?

Dobrym na to przykładem mogą być regały. Co prawda te z dawnych czasów już wyszły z mody, ale wystarczy przyjrzeć się nowoczesnym regałom dla dzieci, żeby natychmiast się do nich przekonać. W skład takiego systemu może wchodzić na przykład szafa dla dziecka połączona z szufladami oraz półkami na zabawki. Wymiary takiego mebla są różne i dzięki temu system można wstawić nawet szafa dla dzieckado małych pomieszczeń. Przez to, że regał będzie wysoki zyskamy sporo cennego miejsca na
łóżka dla dzieci i inne akcesoria. Kolejną zaletą regałów jest ich ciekawe wzornictwo i wesołe kolory. Regały nie sprawiają wrażenia ciężkich i przytłaczających pomieszczenie. Wręcz odwrotnie dodają lekkości, a przy okazji są bardzo pakowne. Nasz maluszek z dumą może układać na otwartych półkach kolekcje swoich zabawek. Pozwala to utrzymywać porządek i bardzo ładnie wygląda. Jeżeli na takie zakupy wybierzemy się do sklepu z bogatym asortymentem, to do regału będziemy mogli dobrać biurko dla dziecka, wygodne krzesło i jakąś dodatkową komodę. Wszystko może być zachowane w tej samej stylistyce.

Jak widać z powyższego przykładu regał wstawiony do pokoju dziecięcego, to świetny pomysł. To rozwiązanie cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób, które mają małe mieszkania i które w jednym pokoju muszą ulokować dwójkę lub więcej dzieci. Dzięki tej opcji można schować ubrania, zabawki, podręczniki i wiele przydatnych akcesoriów.