Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Skąd pozyskiwać pracowników ze wschodu

Wiele firm w ciągu kilku ostatnich miesięcy stwierdziło, że doskonałym pomysłem będzie zatrudnienie dodatkowych rąk do pracy niekoniecznie pochodzących z naszego kraju. W końcu istnieje cała masa zawodów, w których nie ma konieczności posługiwać się płynnie językiem polskim.

Pracownik ze wschodu może być wsparciem dla wielu firm

pracownicy ze wschoduTendencje tego typu najlepiej widać w fabrykach i hotelach. Są to w końcu miejsca, w których spora część pracowników nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami. Oczywiście w razie potrzeby nie problemu z tym, by znaleźć pracowników całkiem dobrze mówiących w naszym języku. Mogą oni również szkolić język w prostszych pracach, po czym przechodzić na coraz to wyższe stanowiska. Prawda jest taka, że tylko od pracodawcy zależy gdzie umiejscowi które zatrudnione przez siebie osoby. Jeśli chodzi o źródła, to sprawdzone agencje pracy są dobrymi miejscami, w których mogą czekać na nas porządni pracownicy ze wschodu. W końcu jeśli chcielibyśmy osobiście zająć się poszukiwaniem tego rodzaju pracowników, musielibyśmy poświęcić na to znacznie więcej czasu, niż typowa agencja pracy. Mają oni w swoich zasobach i listach kontaktów znacznie więcej osób, niż my kiedykolwiek bylibyśmy w stanie pozyskać. Generalnie warto jest zawsze przekalkulować co nam się bardziej opłaca – jeśli mamy wolne pięć czy sześć dni, możemy spróbować samemu poszukać chętnych do pracy Rosjan lub Ukraińców. Prawda jest jednak taka, że w ogromnej większości przypadków znacznie bardziej opłaci nam się po prostu wynajęcie agencji, która zrobi to nie tylko szybciej, ale i przede wszystkim lepiej.

Z każdym kolejnym rokiem w naszym kraju będzie pracowało więcej i więcej imigrantów. To bardzo dobra wiadomość – już teraz niektórzy pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy. Teraz wszystko ma szanse się zmienić. Ma to jeszcze jedną zaletę – być może dzięki temu społeczeństwo nie będzie się tak szybko starzeć.