Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

ocieplenie poddasza

Sposoby ocieplania poddaszy mieszkalnych

Poddasze mieszkalne powinno mieć warstwy ocieplenia takie, które spełnią aktualne normy budowlane. Takie postępowanie to nie tylko wymogi prawne, przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie domu na energię, a co za tym idzie, mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Ocieplenie poddasza od fachowców

ocieplenie poddasza Izolacja poddasza może być wykonana na kilka sposobów. Można wykorzystać styropian, ułożony na deskowaniu. Często stosuje się wełnę mineralną, niekiedy w kilku warstwach. Jedna i druga metoda jest dobra, choć nie doskonała. Lepsze efekty można uzyskać poprzez ocieplenie pianką poliuretanową, szczególnie, że w ostatnich czasach cena tego rodzaju usługi znacząco spadła. Materiał izolujący nakładany jest w formie piany pod ciśnieniem, jest on lekko sprężysty i rozprężny. Sprawia to, że wykonując ocieplanie pianką poliuretanową otrzymuje się pełną izolację, bez trudnych do usunięcia mostków cieplnych. Dodatkowo, prace prowadzone są niezwykle szybko. Izolacja poddasza pianką sprawia, że w krótkim okresie czasu można przystąpić do wykończenia wewnętrznego, poprzez montaż na przykład suchej zabudowy, malowanie lub kładzenie tapet. Piana nie jest toksyczna dla ludzi, nie wydziela żadnych zapachów ani innej emisji. Bez problemu można w jej otoczeniu spać, przygotowywać posiłki, spędzać czas. Ocieplnie poddasza pianką powinna być wykonana przez zespół, mający duże doświadczenie w jej nakładaniu. Cena usługi może być nieco wyższa, lecz gwarantuje to poprawne wykonanie pracy. Inaczej, gdyby powstały jakieś błędy lub niedopatrzenia, ich usunięcie po postawieniu ścian wewnętrznych może być niemożliwe do naprawienia.

Co prawda piana nie nasiąka wodą, lecz niedbale położona może nie spełniać swojego zadania, jakim jest ochrona termiczna. Tylko poprawny montaż zapewni prawidłowe funkcjonowanie.

Więcej na http://semida.eu