Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Urządzenia do przechowywania wina

Tradycyjne piwniczki na wina nie są dostępne dla każdego miłośnika tych szlachetnych trunków. Wymagają dostępu do terenu gdzie można taką podziemną budowlę postawić. Świetną alternatywą stały się chłodziarki do wina. Pozwalają one w dowolnym miejscu stworzyć namiastkę piwniczki zachowując przy tym parametry idealne do dojrzewania wina.

Kultura spożywania i przechowywania wina

chłodziarki do winaAby stworzyć sztuczne warunki do dobrego magazynowania wina podjęto z sukcesem próbę zbudowania chłodziarki do wina. Jest to urządzenie sterowane elektronicznie. Zapewnia poprzez termostat utrzymanie stałej temperatury wina. Trzeba wspomnieć, że niedopuszczalne są podczas dojrzewania wina wahania temperatury. Wino ulegnie zepsuciu. Nowoczesne chłodziarki do wina zapewniają stałą wilgotność środowiska w granicach od 50 do 70%. Odpowiednia wilgotność zapobiega odklejaniu się etykiet od butelek. Zapewnia też, że korek nie ulegnie przesuszeniu i nie dostanie się do wina powietrze. Odpowiednia wilgotność to również gwarancja, że nie rozwiną się w chłodziarce szkodliwe drobnoustroje. Odpowiednią wilgotność i usuwanie szkodliwego powietrza zapewnia doskonała wentylacja oparta o filtry węglowe. Aby zapewnić odpowiednie leżakowanie wina bez wstrząsów, które burzą układ cząstek wina zamontowany jest system antywstrząsowy. Wino musi dojrzewać bez ruchu i wstrząsów. Butelki są układane na drewnianych, wysuwanych półkach w dwustrefowych lub więcej komorach. Każda strefa ma inną temperaturę adekwatną do rodzaju wina. Szyba w drzwiach zawiera filtry UV i nie przepuszcza szkodliwego dla wina promieniowania.

Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów oraz elektroniki do konstrukcji chłodziarek do wina dało możliwość adaptacji dowolnych pomieszczeń na tworzenie piwniczek na wina. Ustawienie chłodziarki do wina w uroczym, zacisznym miejscu domu pozwala na wyodrębnienie strefy relaksu i wypoczynku.