Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Wózek sklepowy

Wózki sklepowe – urządzenia nie do zdarcia

Jeśli masz w planach otworzenie własnego sklepu samoobsługowego, musisz dokładnie zadbać o jego wyposażenie. Rynek firm oferujących meble sklepowe od dłuższego czasu właściwie przestał się rozwijać, gdyż wymyślone rozwiązania bardzo dobrze się sprawdzają. Jeśli twój sklep będzie duży, czyli nabierze rozmiarów supermarketu lub hipermarketu, będziesz musiał też zadbać o magazyn.

Wózek sklepowy
Wózek sklepowy

Meble magazynowe są bardzo pojemne i cechuje je wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Jednakże do ich załadowywania i rozładowywania niezbędne mogą być wózki sklepowe i widłowe. Jeśli nie masz pieniędzy lub z innego powodu nie chcesz w nie inwestować, możesz wybrać tradycyjne regały metalowe, które w większości przypadków będą sprawdzać się równie dobrze jak specjalistyczne regały magazynowe.

Jako wyposażenie sklepów bardzo często stosowane są meble metalowe, gdyż są one lekkie oraz idealnie sprawdzają się w warunkach obiektów handlowych. Kuszącą propozycją mogą wydawać się używane meble sklepowe. Jest to jednak dobry wybór tylko w sytuacji, kiedy możesz dokładnie obejrzeć je przed zakupem. Sprzedawcy tego typu mebli często ukrywają luzy i pęknięcia aby podwyższyć proponowaną cenę. Kupując używane meble sklepowe „w ciemno” narażamy się więc na bardzo duże straty. Na dodatek jeśli w wypadku spowodowanym przez wadliwy regał dojdzie do zranienia, będziemy musieli płacić przerażająco duże odszkodowania. Jeżeli branża w której chcesz się specjalizować ma w swoim asortymencie ciężkie przedmioty i materiały, musisz przed zakupem regałów dowiedzieć się, jaką mają wytrzymałość. Producenci mebli sklepowych mają obowiązek dokładnie sprawdzić maksymalną ładowność półek.

Ma to szczególne znaczenie w branży budowlanej, gdyż znaczna część produktów jest bardzo ciężka. Ponadto obowiązkowym wyposażeniem każdego sklepu samoobsługowego są koszyki i czasami wózki. Wózki sklepowe sprawdzają się zwłaszcza, gdy nasz sklep ma dużą powierzchnie i przedostanie się z jednego końca do drugiego zabiera dużo czasu i energii.