Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

tani kredyt

Zmiana wystroju mieszkania – zakupy na kredyt

Zazwyczaj podczas remontu mieszkania chcemy zmienić prawie wszystkie meble i sprzęty AGD. Wtedy wychodzi że lodówka ma około piętnastu lat i nie jest energooszczędna, płyta indukcyjna jest stara i brzydka, do tego nasz piecyk gazowy już nie działa, więc trzeba kupić elektryczny ponieważ jest bardziej ekonomiczny piecyk elektryczny.

tani kredytChodzimy po wielu sklepach ze sprzętami AGD i oglądamy odpowiedniego dla nas sprzętu oraz szukamy najlepszej oferty ze wszystkich sklepów. Zastanawiamy się nad tym czy remont nie zabierze naszych całych oszczędności i czy starczy nam pieniędzy na sprzęt AGD, czy wziąć go na raty. Jednak gdy raty są oprocentowane to wtedy rezygnujemy, ponieważ nie chcemy płacić dodatkowych opłat za branie sprzętu na raty. Gdy zauważymy gdziekolwiek jakąś reklamę banku, który jest w dużym sklepie i oferuje raty 0% wtedy od razu nie patrząc na cenę danego sprzętu idziemy właśnie to tego sklepu. Takie raty banku to chwyt marketingowy.
Wiadomo, że tani kredyt przyciągnie więcej klientów, którzy będą chcieli brać na raty bez żadnego oprocentowania lub prowizji. Jednak pamiętajmy, że czasami takie raty to tylko słowa i reklama. W większości przypadków w banku doliczają nam do każdej raty oprocentowanie typu ubezpieczenie. Ubezpieczenia kredytu są połączeniem dwóch bardzo skomplikowanych usług finansowych – usługi bankowej oraz usługi ubezpieczeniowej. Coraz częściej zawarcie umowy kredytu wiąże się z przystąpieniem do umowy ubezpieczenia. Oferowane ubezpieczenia najczęściej obejmują ryzyko na wypadek śmierci kredytobiorcy, utraty zdrowia oraz utraty pracy. Czasami może być to bardzo przydatne, ale w większości to drogie ubezpieczenie jest po prostu zbyteczne. Biorąc raty należy być ostrożnym. Pracownicy banków nie informują klientów że ubezpieczenie jest nie obowiązkowe.

Gdy tego nie wiemy to wtedy wyjdzie, że sprzęt AGD wyjdzie bardzo drogi, ponieważ same odsetki ratalne to około połowa kwoty sprzętu zakupionego przez nas. Dlatego czasem warto zapłacić normalnie gotówką za sprzęt który nam jest potrzebny niż ponosić dodatkowe koszty kupując na raty.