Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

blok mieszkalny

Wszystko co musisz wiedzieć, żeby wynająć mieszkanie

Młodzi ludzie chcąc się usamodzielnić, wejść w dorosłość, zazwyczaj zaczynają od wynajmu mieszkania. Jest to poważna decyzja i żeby dobrze wybrać trzeba zapoznać się z pewnymi zasadami i normami, które panują podczas wynajmowania mieszkania. Po pierwsze, ważne jest aby przestrzegać obowiązku meldunkowym.

Mieszkanie do wynajęcia.

blok mieszkalnyTrzeba też pamiętać, że umowa dotycząca mieszkania do wynajęcia powinna być dość szczegółowa i musi być w niej wszystko zawarte, niezbędne są podstawowe dane jak imię, nazwisko, pesel i tym podobne, jeśli umowa dotyczy wynajmu komercyjnego trzeba podać NIP i REGON firmy a także numer z dowodu osobistego. Trzeba również mieć się na baczności i sprawdzić wiarygodność właściciela mieszkanie, bo często osoba podająca się za niego, tak naprawdę nim nie jest, a takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, żeby uchronić się przed takimi oszustami powinno się poprosić taką osobę o pokazanie tytułu prawnego do mieszkania. Umowę najmu podpisuje się zazwyczaj na czas określony, najczęściej jest to okres dwunastu miesięcy. Konieczną kwestią są oczywiście finanse, czyli określenie kwoty czynszu i dnia, w którym owa kwota będzie dostarczana na konto wynajmującego. W umowie trzeba uwzględnić kaucję, a także ustalić obowiązki najemcy. Kolejną istotną sprawą dotyczącą mieszkania do wynajęcia jest sprawdzenie dokładnie okolicy, czyli na przykład zobaczyć mieszkańców tego budynku.

Warto pamiętać powyższe porady, jeśli zamierza się wynająć mieszkanie, ewentualnie można też zobaczyć oferty proponujące domy na sprzedaż.