Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Wyprawka dla noworodka – łóżeczko + materac

 

Spodziewamy się dziecka. Już za 3 miesiące przyjdzie na świat nasze pierwsze dziecko. To będzie synek. Czas najwyższy zacząć kompletowanie wyprawki dla nowego członka rodziny. Jedynie wózek oraz nosidełko mamy już zamówione.

Wybieram materace lateks z kokosem

materac lateksowo kokosowyW celu zakupienia potrzebnych rzeczy wybrałam się do sklepu dziecięcego. Jest on naprawdę spory i w swojej ofercie ma wszystkie niezbędne rzeczy dla maluchów. Oprócz ubranek, środków do higieny i wanienki na pewno musi zakupić łóżeczko z wygodnym materacem. Dziecko na razie będzie spało z nami w sypialni więc więcej mebli na razie nie potrzebujemy. Dla małego wybrałam łóżeczko całe w szczebelkach z szufladą. Teraz jeszcze trzeba wybrać materac. Na rynku jest oczywiście wiele modeli. Są piankowe, z kokosem, z gryką, lateksowe. Ale na który się zdecydować? O pomoc w wyborze poprosiłam panią sprzedawczynię. Powinna być najlepiej zorientowana w wadach i zaletach każdego modelu. Sprzedawczyni opowiedziała mi o każdym rodzaju materacyka . Po wysłuchaniu wszystkich opcji najlepszą opcją dla mnie wydawał się materac lateksowo kokosowy. Model ten wykonany jest z naturalnych surowców co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Polecany jest przede wszystkim dla alergików. Do tego warstwa z włókna kokosowego sprawia, że jedna strona materaca jest twardsza. Materac można obracać i korzystać z każdej ze stron. Stwierdziłam, że jest to najbardziej optymalny wybór. Do tego wybrałam jeszcze pościel, dwa kolorowe prześcieradła oraz ochraniacz na szczebelki i łóżeczko mamy wyposażone.

Myślę, że najważniejsze rzeczy niezbędne na początek mamy kupione. Jeżeli po urodzeniu dziecka okaże się, że czegoś brakuje w dzisiejszych czasach nie ma problemu, żeby to dokupić. Sklepów z asortymentem dla dzieci jest u nas w mieście naprawdę dużo.