Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

wywóz gruzu

Wywóz gruzu – jak to wygląda za granicą

Jak można się domyśleć, wszędzie, w każdym zakątku świata ludzie budują, przebudowują, rozbierają domy. Więc wszędzie jest tworzony gruz. Może oprócz krajów trzeciego świata, gdzie domy są ciągle drewniano-gliniane. Jak to jest rozwiązane u nas?

Miasto organizuje wywóz gruzu

wywóz gruzuU nas żeby wywieźć gruz z budowy musimy zadzwonić po firmę, której zadaniem jest odbiór gruzu a następnie jego wywóz. Nie ma takiej opcji, żeby ktoś zabrał nam gruz za darmo, gdzie na przykład w Anglii można zgłosić się do Councila, czyli jakby jednego urzędu w mieście, że będziemy robić remont, a oni organizują wywóz gruzu. Różnice widoczne są więc gołym okiem. Czy jest to jednak dobre? Moim zdaniem nie. Nie powinniśmy przyzwyczajać ludzi do dostawania czegokolwiek za darmo. Usługa powinna od razu wiązać się z kosztem. Co więcej, jeżeli jedna osoba zamierza wywieźć gruz za darmo, to czemu ja mam fundować tę przyjemność sąsiadowi? Wolałbym mieć o dwa złote niższe podatki, niż raz skorzystać z darmowego wywozu, ponieważ raz użyje darmowej usługi, a a płacić będę musiał, a tak, gdy będę musiał pozbyć się gruzu zadzwonię po firmę, której zadaniem jest wywóz gruzu. Zapłacę za usługę i więcej nie będę musiał się tym martwić.

Chciałbym, żeby rynek był wolny, a nie sterowany od górnie, żeby każdy mógł rozwijać się i konkurować nawet z państwowymi spółkami i omijać sytuacje, w której jakakolwiek firma ma na coś monopol, tak jak to dzisiaj ma miejsce w wielu przypadkach. Tak więc nie sugerujmy się zagranicą tylko róbmy u siebie tak, żeby było dobrze.

Prywatny wywóz gruzu tylko z firmą Gruzik z Poznania