Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

żaluzje

Żaluzje czy rolety?

Dzisiejsza moda z wyglądem domu, a odwieczna walka żaluzje vs. rolety.

Chcesz urządzić nowe mieszkanie? Jeśli jesteś zainteresowany nowoczesnym stylem, pamiętaj aby twoje okna prezentowały się jak najlepiej. Obecnie najbardziej popularnym typem zasłon są rolety i żaluzje. Niezależnie od tego czy masz okna PCV, okna drewniane czy okna inwentarskie, na pewno znajdziesz roletę w odpowiednim kolorze i rozmiarze.

żaluzjeWystarczy, że zmierzysz okna, udasz się do najbliższego sprzedawcy rolet, i zdecydujesz się na dany typ. Montaż rolet różni się trudnością w zależności od rodzaju. Rolety wewnętrzne, najczęściej wykonane z materiału, są bardzo łatwe do rozpracowania i ich montaż zajmuje około dziesięciu minut. Rolety wewnętrzne w obudowie są nieco bardziej skomplikowane, ale bez problemu można je zamontować samodzielnie z użyciem prostych narzędzi takich jak śrubokręty i młotek. Najbardziej skomplikowane w montażu są rolety zewnętrzne.
Zakładane są zawsze przez specjalną ekipę, gdyż wymaga to ingerencji w ścianę budynku, specjalistycznych narzędzi oraz dokładnych pomiarów. Oznacza to dużo wyższą cenę, ale rolety zewnętrzne służą nie tylko do zaciemniania pomieszczenia, ale przede wszystkim chronią twoje okna przed próbami wybicia i włamania. Lublin to miasto w którym znajdziesz wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem rolet.
Obecnie bardzo popularnym tam stylem są rolety dzień noc, które cechuje stylowy wygląd oraz duża skuteczność w zaciemnianiu pomieszczenia. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz kupować rolet, wybór żaluzji też jest bardzo duży. Żaluzje metalowe tracą obecnie na popularności, ale nadal jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób z nieco mniej zasobnym portfelem. Mają też jedną zaletę, stawiającą je trochę wyżej od rolet w zakresie bycia praktycznymi.

Otóż pozwalają na regulację ilości wpadającego światła poprzez zwiększanie lub zmniejszanie szczelin, podczas gdy roletę można jedynie zwijać lub rozwijać. Jeśli chcesz możliwość regulacji, ale nie lubisz wyglądu żaluzji aluminiowych, możesz wybrać żaluzje drewniane lub rolety dzień noc, które też pozwalają w pewnym stopniu na ograniczanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia.