Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Zastosowanie folii solarnej

 

W zeszłym roku spełniłam swoje marzenie o posiadaniu własnego basenu w ogrodzie. Zbieraliśmy z mężem pieniądze na ten cel przez kilka lat i na ten moment mamy duży basen, wykopany w ziemi,w którym można swobodnie pływać. Z racji tego, że jesteśmy nowymi użytkownikami basenu ogrodowego, cały czas uczymy się o niego dbać. 

Specjalna folia do zakrycia basenu

folia solarnaOd niecałego roku mogę cieszyć się spełnionym marzeniem z dzieciństwa w postaci dużego basenu ogrodowego. Latem mogę w każdym momencie ochłodzić się, wskakując do czystej wody. Taki duży basen w ziemi to nie tylko czysta przyjemność, ale też pewne obowiązki, które oczywiście wiążą się z kosztami. Trzeba bowiem dbać regularnie o czystość wody oraz basenu. Na każdym kroku natrafiamy z mężem na coraz nowsze rozwiązania, które pomagają nam w optymalnym utrzymaniu basenu. Jednym z naszych ostatnich odkryć jest folia solarna, którą zakrywa się basen. Jest ona stworzona w taki sposób, aby maksymalnie przepuszczać promienie słoneczne, przy jednoczesnym zatrzymywaniu ciepła w wodzie. Dzięki temu woda jest się w stanie samoistnie nagrzać. Nie ucieka nam też ciepło i przy okazji woda jest czysta. To, co jest ważne to to, że woda przykryta folią solarną tak szybko nie paruje. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko na ogrzewaniu wody, ale też na jej dolewaniu. A w przypadku tak dużego zbiornika ma do spore znaczenia. Basen przykrywamy folią głównie na noc lub na czas dłuższych wyjazdów.

Posiadania własnego basenu w ogrodzie to jedna strona medalu. Drugą jest utrzymanie go w czystości i wody w odpowiedniej temperaturze. Bardzo mocno pomaga w tym folia solarna. Jest to niepozornie wyglądająca folia, którą zakrywa się basen. A dzięki niej woda tak szybko nie odparowuje i utrzymuje ciepło.