Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

okna

Czy rodzaj szyby w oknie ma znaczenie?

Decydując się na kupno okien często stajemy przed dylematem, czy postawić na tanie okna  z Katowic PCV, czy wybrać coś innego. Mało kto jednak zastanawia się nad tym jaka szyba jest zamontowana w ramie i jakie ma to znaczenie dla chociażby termoizolacji okna.

Tanie okna z Katowic nie są najorsze

oknaSzyba jest największym elementem okna i to ona będzie absorbować największą ilość deszczu, wiatru i niskiej temperatury. Jeśli szyba jest niskiej jakości to nawet najdroższa rama aluminiowa nam nie pomoże w utrzymaniu prawidłowej termoizolacji. Trzeba zatem uważać na podejrzanie tanie okna z Katowic i dokładnie sprawdzić współczynniki zanim zdecydujemy się na zakup. Będąc ostatnio w Katowicach szukałem odpowiednich okien i sprzedawca nie był w stanie mi doradzić niczego konkretnego w temacie szyb. Postanowiłem samodzielnie zagłębić się w ten temat i okazało się, że wszystko zależy od dwóch współczynników. Pierwszym jest współczynnik przenikania ciepła przez okno. Im jego wartość jest niższa, tym szyba jest lepsze jakości i mniej ciepła ucieka z naszego domu. Drugą istotną rzeczą jest współczynnik przepuszczalności energii cieplnej przez szkło. Ten jest wyrażony w procentach i im jest większy tym lepiej. Warto mieć go na uwadze, gdyż przepuszczalność promieni słonecznych sprawi, że w naszym domu będzie cieplej. Naturalnie wstawiając okno musimy je umieścić po słonecznej stronie domu.

Wszystkie te współczynniki należy dokładnie sprawdzić przed zakupem, a najlepiej kupować tanie okna których współczynniki są zdecydowanie lepsze niż dopuszczalna norma, gdyż nie jest ona w Polsce zbyt rygorystyczna.

Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo z www.adex-okna.pl